Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha internetes...

Mit tudok tenni, ha internetes vásárlástól való elállás után nem fizetik vissza a termék vételárát?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy merevlemezt az egyik legnagyobb magyar internetes műszaki webáruházból. A termék bár működött, de az igényeimnek sajnos nem felelt meg. Túl zajos volt és túlzottan melegedett - utóbbi kiküszöbölésére további zajkeltő ventilátor beépítése lett volna szükséges, mely végképp ellehetetlenítette volna a vele egy szobában történő alvást. A termék zajkibocsátásáról és hűtési igényéről semmilyen információt nem találtam, ezért bátorkodtam megrendelni.


Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a terméket nem azonnal építettem be véglegesnek szánt helyére, hanem előtte feltöltöttem adatokkal. Emiatt, és a későbbi biztonságos törlés miatt keletkezett a 8TB kapacitású merevlemezen 19TB írási adatforgalom, illetve összesen 3 napot áram alatt volt.


Erre hivatkozva állítja az eladó, hogy "az üzemidő, és az írt adatmennyiség meghaladja a 14 napos elállásra vonatkozó ajánlást, miszerint a terméket csak kipróbálni szabad" és tagadja meg a visszavételt.


Meg lehet ezt a döntést támadni, vagy az elállás jogával valóban csak abban az esetben lehet élni, ha kis túlzással mindössze pár percig "használtam" a terméket?



2021. dec. 23. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Békéltető testület
2021. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bankkártyával vetted, akkor a banknál indíts kérelmet a visszatérítésre.
2021. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"az üzemidő, és az írt adatmennyiség meghaladja a 14 napos elállásra vonatkozó ajánlást"

Ez az ajánlás hol található? Nem tudok róla hogy létezne ilyen, ami persze nem jelent semmit, csak fura, mert járatosnak tartom magam a témában. Egyébként azt kellene elolvasni, mi van a jogszabályban.

2021. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Pontosan. Itt nem a webáruház ajánlása számít, hanem a törvény.
2021. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ÁSZF-ben kiköthet értékcsökkenést a kereskedő, lásd weboldalán. Ha nincs ezzel kapcsolatos rész, akkor a teljes összeg visszajár.


14 napon belül kell fizetnie a kereskedőnek, ha nem fizet, akkor kérd a banktól a chargeback-et.



Részletek:

[link]

2021. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!