Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg megtörténhet gyakorlat...

Tényleg megtörténhet gyakorlatilag is az, hogy a fizetési meghagyás intézményének hála elárverezik a házát valakinek valótlan tartozás végett is?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki kér egy ilyet közjegyzőtől, úgy tudom neki nem kell igazolni nem is vizsgálja megalapozott-e a követelés. Akire kérik nem mond ellent bármi okból, fogalma nincs mi az, vagy külföldön van tartósan és nem is tud a levelekről a lényeg, hogy jogerőre emelkedik a bemondásra kért meghagyás. Ekkor ténylegesen úgy beindulhat élesben egy árverezés, hogy a tulajdonos arra ér haza tényleg nincs már tulajdona? Én ezt nem akarom elhinni.
2021. dec. 28. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos pedig elméletileg simán lehetséges, ha nem lépsz közbe időben. Mert azzal, hogy küldenek levelet (i.e. tájékoztatnak), automatikusan a következő szakaszba lép a végrehajtás, az nem érdekli őket, hogy megkaptad-e, láttad-e, élsz-e, jogos-e...


Undormány. Nem egy, nem két ilyen ügyem volt az elmúlt években.

2021. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megdöbbentő dolog ez a törvény akkor.
2021. dec. 28. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
A közjegyző kér igazolást a tartozásról
2021. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem árt elolvasni a hivatalos leveleket, amik a címedre jönnek. Ha te nem tudod, akkor meg egy családtagod. Ez alap. Ilyen egyszerűen nem lehet kibújni egy tartozás alól, hogy "nem olvasok levelet":
2021. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos lehetséges. A jog és az igazság sokszor messze elkerüli egymást.
2021. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan ügyem, hogy rossz irányítószámot írtak a levélre és így visszament úgy hogy nem is tudtam róla. Aztán volt még pár szabálytalanság, míg végül végrehajtottak olyat, ami jogtalan volt. Bíróságra adtam az ügyet, ott derült ki a csatolt iratokból, hogy ezért nem kaptam meg, de ekkor már késő volt, a károm, amit a végrehajtó okozott sosem térült meg.
2021. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!