Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnak csinálni vele ha...

Feribácsi kérdése:

Mit tudnak csinálni vele ha megszerezték a nevemet, születési helyemet és időmet, illetve anyám nevét?

Figyelt kérdés

Ma keresett egy nő elméletileg a gázszolgáltatótól, mondott is egy csomó szöveget és a beazonosításhoz kérte ezeket az adatokat amiket meg is adtam.


Én nem kerestem őket és nem is akartam semmit, később gondolkodtam el róla, hogy ez lehet adathalász volt?!


Mit tudnak csinálni a kérdésben említett adataimmal?!



2021. dec. 29. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Semmit.

Ezzel győződtek meg arról, hogy ugyanaz a személy vagy, aki a nyilvántartásukban már szerepel.

2021. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Ezzel nem lehet csinálni semmit.

A lényeg, hogy semmilyen igazolvány számot ne adj meg senkinek, főleg ne telefonon!

2021. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Felhívtam a gázszolgáltatót amire hivatkozott és kiderült, hogy szereplek a rendszerben a régi lakcímemhez van megadva ez a telefonszám ahol apám lakik de én ott nem is intéztem soha semmilyen ügyet az ő nevében meg az enyémben sem. Bár a nevünk ugyanaz, de a telefonszámunk nem.


Rendesen belémrakta a gyomorgörcsöt, hogy valakinek kiadtam az adataimat aztán pár hónap múlva meg majd jön a végrehajtó, hogy fizessem vissza a(z adathalász által) felvett hiteleket.

2021. dec. 29. 12:24
 4/6 Dzsoki ***** válasza:
61%
Nem sokat.Amennyiben számlaszámot,nem adtál,nincs gond.Esetleg ilyen-olyan cégektől kapsz majd kéretlen leveleket.Egyébként,nem értelek.Nem az az általános élőszóban,hogy nem veszek semmit,nem adok senkinek,ateista vagyok?Esetleg,senkinek,semmilyen adatot,nem adok meg!Írjon rendes levelet,ha akar valamit tőlem!Elektronikus levélre sem válaszolok,ha bármilyen adatot kér.A kaptafa ugyanaz.Írjon,rendes levelet!
2021. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, én ismeretlen számot fel sem szoktam venni. Csak ma voltam bankban ügyintézni aztán azt hittem ők hívnak még valami miatt.


Valamiért elragadott az ügyintézés heve és bele sem gondoltam, hogy most ezek minek keresnek és miért akarnak velem ügyet intéztetni a semmiből a személyes adataim bevonásával.

Szó szerint azt sem tudtam, hogy ők ott a gázszolgáltató vagy ki intézi azt, merthogy az is egy panel.

2021. dec. 29. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
tudják klónozni az identitásodat
2021. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!