Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főnököm szerint a két ünnep...

A főnököm szerint a két ünnep közt ő nem ad ki szabadnapot, pedig ha van bent szabadságom bármikor ki vehetném…. Szerintem nem teheti meg, a munkatörvénykönyv vagy egyéb jogszabály ezt meg engedheti? Van erre valami jogszabály? Vagy szimplán köcsög?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Szabadságot kérhetsz, de nem kötelező elfogadni a kérelmet. Gondolom, nem véletlenül cselekszik így, pl szezon van kiskereskedelemben stb.
2021. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ha nem adja ki, akkor vagy át kell vinni jövő évre (mondjuk van az a darabszámú szabadnap, aminél ez abszurd, mert mondjuk az abszurd, hogy van évente 32, tavalyról meg megmaradt 20 és akkor jövőre 52 lesz), vagy ki kell fizetni. Nem?

(vagy elírja, de az meg disznóság, kivéve, ha idén sok olyan nap volt, amikor valójában nem csináltál semmit,... de akkor meg minek alkalmaz? Ha csak nem azért, mert kampányszerűen van sok munka, esetileg... de akkor meg úgy kellene alkalmaznia...)

2021. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Vagyonőri cég… a cégnek külön van helyettesítő emberei , ilyen helyzetekre. Volt bent 6 szabadnapom, ha bent is maradna ki se fizetné, pedig ki kéne. Egy irodai nyugodt munkáról van szó. Tipikus vagyonőris alvállalkozo…. Csak kivancsi vagyok hogy a szabadság elutasitásra milyen jogszabályokat irnak elo??
2021. dec. 29. 14:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és! 1 hónapja már meg említettem neki hogy fixáljuk le!
2021. dec. 29. 14:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállaló a munkaviszony első 3 hónapjában nem rendelkezik a szabadság kiadásának időpontjával.

3 hónap után pedig abban az évben annál a cégnél töltött idővel arányosan, de maximum 7 napról dönthet, azt is max. 2 részletben veheti ki. A munkáltató engedélyével ezen közös megegyezéssel lehet eltérni.

Én olyan helyen dolgozom, hogy simán ki tudok venni 2 hét szabit egyben, amikor akarom, év elején meg a 3 hét csúszót, mert olyan a kapcsolatom a főnökkel. De olyan cégnél, ahol kutyába veszik a dolgozót, a minimumot is alig akarják megadni.

2021. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Itt sajnos pont ez a helyzet, hogy semmibe vesznek. Szerdáig adta ki nagy nehezen, de már tegnap hívott hogy be kell jöjjek. Az alapszabim 20 munka nap plusz még egy mert elmúltam 25. Meg szakította a szabadságom és ez által anyagi kárt okozott mert vidékre utaztam 300 kilométerre.
2021. dec. 29. 14:30
 7/16 A kérdező kommentje:
A helyettesítő mát nem akart azon a helyen helyettesíteni, ezért hivott vissza a területis. Ez szerintem nem igy mukodik :S
2021. dec. 29. 14:31
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Miért vetted fel a telefont? Te vagy a hibas
2021. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

#2 "Elvileg ha nem adja ki, akkor vagy át kell vinni jövő évre (mondjuk van az a darabszámú szabadnap, aminél ez abszurd, mert mondjuk az abszurd, hogy van évente 32, tavalyról meg megmaradt 20 és akkor jövőre 52 lesz), vagy ki kell fizetni. Nem?"

Nem.

A szabadságot már régóta nem lehet átvinni a következő évre és ki se lehet fizetni (néhány extrém esettől eltekintve, hogy pl. az illető kórházban van, azért nem lehet neki még papíron se kiadni a szabadságát ami maradt az évre, mert folyamatos táppénzen van).

A szabadságot meg kell kezdeni legkésőbb január 31-én és folyamatosan szabadságon kell lenni, így lehet a következő évben felhasználni az ez évi szabadságokat.


Kérdező

Nem veheted ki akármikor a szabadságodat, annak 1/3-val rendelkezel csak te, a másik 2/3-t a munkaadó döntheti el mikor veheted ki.

De ha most 29-én szerdán még van 4 nap szabadságod, akkor azt legkésőbb 31-ével ki kell adnia a munkaadódnak és a 31-i nappal együtt folyamatában kell legyél 4 munkanapon szabadságon. Ha csak 1 napod maradt, akkor azt mondhatja, hogy nem veheted ki holnap, csak pénteken.

2021. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A munkavállaló a szabadság ki kérése előtt legalább 15 nappal be kell jelenteni és kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. És volt rá módja és kapacitása még se adta ki .
2021. dec. 29. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!