Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van kamerázni a szomszédnak?

Joga van kamerázni a szomszédnak?

Figyelt kérdés
Biztonsági kamera van a szomszédomnak minden sarkán és 1-2 szögben minket is vesz és más házakat. Pl lát mikor megyek ki be. A bejárati ajtómat pont lássa ha kisgatyába járkálok stb...ezt szabad neki a saját portáját biztos de másokat lehet ehez van joga?

2022. jan. 2. 09:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
8: és a videó hatására abbahagyta? Hatott egy ilyen emberre?
2022. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#8: Remélem utaána elküldted a videót a helyi tv-nek, illetve a képeket a helyi újságnak, hogy ilyen emberek élnek a mi kis utcánkban.
2022. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"a videó hatására abbahagyta? Hatott egy ilyen emberre?"


Felhívtam a feleségét (ő normális és jó viszonyban voltunk, a férje egészen egyszerűen időskori agresszív demens - persze mindenféle orvosi vizsgálat és kezelés nélkül), és mondtam neki, hogy a férje a kutyájuk ürülékét évek óta hozzánk dobálja. Mondtam neki, hogy nem szívesen zaklatom ilyesmivel, én sem akarom elhinni, de konkrét, félreérthetetlen felvételem van róla, a szar is megvan, megnézheti. Tudtára adtam, hogy először neki szóltam, de ha nem sikerül zöld ágra vergődni, akkor rendőrségi ügy lesz belőle, hiszen a férje veszélyes hulladékot (főleg kiskorúakra) dobál át a kertembe, ebből simán ügy lesz, és előbb utóbb ki fog tudódni.


A nő a férje nevében is elnézést kért, mondta, hogy ez egy SZÉGYEN és ő szégyenli magát a férje helyett. Megígérte, hogy rá fog kérdezni a férjénél, hogy mi történik a kutya ürülékével, hová dobja ki. Azt nem merte, hogy közvetlenül szembesíti a tettével és elmondja neki, hogy lebukott, mert a fickó gyakran minősíthetetlen hangnemben üvöltözött a feleségével, rendszeresen hallottuk. Aznap még jött egy adag, de másnaptól már tiszta volt az egész kert.


Szerencsére azóta elköltöztek, mert a fickót minden szomszéd utálta (a másik szomszéd is kapott a szarból, illetve rendszeresen éréskor permetezte méreggel a málnájukat, egyszer nekem kellett szólni, hogy 10 perccel korábban fújt az öreg, anélkül, hogy bárkivel is egyeztetett volna, volt hogy egyszer a feleségem permetezte le közvetlenül, mert szélviharban permetezett). Voltak még egyéb dolgai is, egyszerűen őrült volt a fickó.


És mondhatnátok, hogy én vagyok az összeférhetetlen, de mint írtam, mindenki mással is haragban volt, a feleségével is úgy beszélt mint a kutyával. Ja és a feleségével senkinek nem volt problémája.


És nem ő az egyedüli ilyen elmeháborodott az országban, itt élnek közöttünk, a jog őket védi, holott egyszerűen beteg, őrült emberek. De nem lehet velük semmit sem kezdeni...

2022. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!