Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a felső szomszédnak nem...

Ha a felső szomszédnak nem megfelelő a padlószigetelése, köteleztethetem bírósággal, hogy javítsa ki?

Figyelt kérdés
Egy éve lakunk az újépítésú lakásban, azóta megkeserítik az életünket. Most, egy év után elegünk lett és felkerestük az építtetőt, aki elmondta, hogy a felettünk lévő lakás tulajdonosa (nem ő lakik benne) öntörvényűleg, az építtető nélkül vállalta, hogy megoldja a padló szigetelését és a parketta lerakását, ezt ők szerződésbe is foglalták, hogy ehhez nincs az építtetőnek semmi köze. Kiderült, hogy leraktak egy réteg OSB lapot a parketta alá, amit a tulaj egyik ismerőse javasolt, viszont úgy tűnik, nem sikerült túl jól, mert nekünk meg iszonyat hangos a felső szomszéd, gyanítjuk, hogy ez miatt. Mikor az építtető nemrég, egy év után meglátta a fényképeket az összeeszkábált padlóról (a tulaj adta oda neki), ő is azt mondta, biztos, hogy ez miatt hangos a szomszéd (lépését hallani leginkább). Viszont a tulaj nem hajlandó felszedni az OSB lapokat a padlóról, sem oda megfelelő szigetelést lerakni. Peren gondolkodunk. Van ennek így értelme, lehet esélyünk peres úton behajtani rajtuk azt, hogy egy buherált padlóval nekünk a mindennapjainkat keserítik a hangoskodással?
2018. okt. 4. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Maximum a gondnokságot, de szerintem még azt sem. Ha szarul van megépítve egy ház, azért nem a lakó a hibás.
2018. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az van hogy amióta divat lett a laminált padló és a burkolókő a társasházi lakásokban azóta ez van. Panel és újépítésű társasházakban főleg probléma a vékony födém miatt. Nem csak az olcsósága miatt tettek a panel házakba alapból padlószőnyeget és linóleumot annak idején hanem mert tudták hogy így tompábbak a lépéshangok (a régi tégla házakba tettek fapadlót és kövezést). Szoktak a laminált padló alá rakni vékony foamot de hidd el hogy az se segít. Ha 1 centis polifoamot tennének alá talán az használna. De ez már megegyezés kérdése. Esetleg úgy meggyőzheted hogy ha vastagabb szigetelőréteget rak a padlóra akkor télen melegebb lesz neki a lakásban mert a hőt nem vezeti el a födém.

Annyit lehet tenni hogy a saját pafonodat burkolod be. Az is használ valamennyit hangtompítás szempontjából és nálad is hőszigetel legalább.

2018. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

"Ha szarul van megépítve egy ház, azért nem a lakó a hibás."


Olvasd már el a kérdést, IGENIS a lakó a hibás, mert ö nem csinálta meg rendesen - nem az építtetö!

2018. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy #2 írta, a mennyezet hangszigetelése lenne a járható út. ha pereskedni kezdtek, akkor annak van elég magas költsége is és nem is biztos, hogy megoldja a gondokat. Pár éve én a két gyerek szobája közti fal szigetelésén gondolkodtam, hogy ne zavarják egymást, de végül feladtam, mert egyrészt ők megoldották egymás között, másrészt az ajtót is cserélni kellett volna hozzá.

Van olyan egyszerű és nem túl vékony, nem is nagyon drága hangszigetelő rendszer, ami az OSB lapokhoz hasonlóan felrögzíthető a falra vagy mennyezetre. Aki ajánlotta, az szerint megérte és elég jól is szigetelte a hangot. Sajnos nem tudom a termék vagy a cég nevét, de keress hangszigetelésre a neten.

2018. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem eddig azt mondták, nem elég csak a mennyezetet szigetelni, mert az oldalsó falak is vezetik a kopogást, járással járó hupogást. Amúgy egy egyszerű papucs megoldaná a problémát, mikor a szomszéd papucsot húz, nem halljuk, csak mezítláb. De hát nem értenek a szép szóból, mi már könyörögtünk mindenféle módon.
2018. okt. 4. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért meg kell próbálni a plafont szigetelni. Ha tompítja a hangot már akkor is sokkal jobb. A falakat is lehet szigetelni. Az legalább megtérül idővel az alacsonyabb fűtésszámlával. Nyáron meg a kevesebb klímahasználattal mert a meleg falak nem fűtik a lakást.
2018. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel új lakás, így a hőszigetelése már így is nagyon jó, az miatt nem kellene új szigetelés. A mennyezet szigeteléstől azért is félek, mert nagyon alacsony a belmagasság, csak 2,6m...
2018. okt. 4. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
A mennyezet szigetelése csak 1-3 centi között venne el a magasságból. Szerintem az még nem számottevő.
2018. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Jegyzőnél indíts birtokvédelmi eljárást!
2018. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi lett?
2020. dec. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!