Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvoszakértői vélemények...

Az orvoszakértői vélemények miért ennyire határozatlanok?

Figyelt kérdés

Nem először futok belefutottam ilyen "véleményekbe" és az összes egy határozott "talán" vagy "nem tudom" volt.

Ilyenkor az al vagy felperessel kifizetett a bíróság jó sok pénzt, hog kapjon egy ilyen papírt.

Miért van ez? Az orvos nem meri felvállalni a véleményét? Vagy csak lusta végigolvasni az egészet? Aztán ráír valamit. Róla levan a gond. A többit döntse el a bíró.



2022. jan. 4. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudjuk mit láttál, mivel van bajod.

Mit szeretnél mit írjunk neked választ azon kívül, hogy TALÁN az volt az oka, hogy nem lehetett pontos választ adni? Vagy hogy NEM TUDOM, hiszen nem mutattad meg miről beszélsz? Esetleg, hogy az a VÉLEMÉNYEM, ha konkrét választ szeretne valaki kapni, akkor érdemes konkrétumot is mutatni és nem gondolatolvasást feltételezni a fórum válaszolóitól?

2022. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem amerika.
2022. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Mert ez nem egy amerikai film, hogy mindenki az igazságért küzd. Itt érdekek vannak és pénz, semmi más nem számít.
2022. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Mert az orvostudomány bonyolult dolog, ahol inkább valószínűségek vannak.
2022. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem ismerjük a részleteket, enélkül általánosságban a való élet nem CSI vagy NCIS. Pl.: Az orvosszakért nem tudja megmondani egy zúzódásról, hogy azt vascső, baseballütő vagy épp az okozta, hogy neki eset egy korlátnak. Főleg nem mondja meg az baseball ütő típusát. Annyit fog megállapítani, hogy akár az is okozhatta.
2022. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Mert ilyen, ha az ember tudományos alapossággal közelít meg valamit. Borzalmasan ritka, hogy abszolút állításokat tehetünk, helyette valószínűségekről szokott szó lenni.


Ez nem csak az orvostudomány sajátja, szerintem kiakadna az átlag ember, ha olvasná hogy régészként hányféleképpen írom le a 'feltehetőleg' szót egy átlag cikkben vagy esszében.

2022. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!