Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átírathatom a tulajdonomban...

Átírathatom a tulajdonomban lévő ingatlanrészt minden további következmény nélkül a fiamra?

Figyelt kérdés
Idősebb vagyok és elmegyek külföldre...
2022. jan. 7. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Odaajándékozhatod, de illetéket kell fizetni. Miért nem maradhat a Te tulajdonodban ? Ha elhalálozol, akkor ő örökli és családon belüli öröklés illetékmentes.
2022. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van még 2 személy, akik örökölnék, de én nem akarom.
2022. jan. 7. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Odaajándékozhatod, de illetéket kell fizetni."


Nem Kell.


"Ha elhalálozol, akkor ő örökli"


Köteles rész? Az első válaszban több hülyeség van mint igazság.

2022. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem tudja biztosan, miért válaszol? Nem értem.
2022. jan. 7. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez egy olyan oldal ahol az válaszol aki szívesen válaszol. Anonim és nem szakmai oldal. Ezen kiakadni butaság, örülj, hogy elolvasta és válaszol, aztán lépj tovább arra ami jobban tetszik!

Gyereknek, testvérnek, házastársnak az ajándékozás illetékmentes. Minden gond nélkül neki ajándékozhatod. ha azonban lenne más örökös is és ne adja Isten, de elhaláloznál, akkor az ajándék beszámítását kérheti az örökségbe a másik örökös ha jól tudom 10 éven belül. tehát ha az is lenne célja az ajándékozásnak, hogy bizonyosan hozzá kerüljön és ne más örököshöz, akkor erre is emlékezni kell később, hogy egy esetleges végrendeletben nem árt megerősíteni, hogy az ajándék kifejezetten az illetőnek szólt és a végrendeletben is rá lenne hagyva.

[link]

2022. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem akarod, hogy a többi gyereked is örököljön? Fiad velük való kapcsolatát is megmérgeznéd.

Ajándékozás utáni meghatározott időkorláton belüli (asszem 10 év) elhalálozás esetén a vagyontárgy beszámít az örökségbe.

A fiad kiskorú vagy nagykorú?

Elfogadná egyáltalán az ingatlant? Másra nem lehet csak úgy ráíratni valamit az akarata ellenére.

Ingatlannak költségei is vannak, ezt a fiad tudná fizetni?

2022. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!