Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményekkel jár,...

Milyen következményekkel jár, ha nem megyek el a háziorvos által előírt covid tesztre?

Figyelt kérdés
Pár napja meghűltem, és én marha felhívtam a háziorvost, hátha megvizsgál meg ad valami normális gyógyszert. Hát ez nem történt meg, helyette elküldött tesztelésre. De én nem akarok menni. Mi bajom lehet belőle, ha megtagadom a tesztet?

2022. jan. 1. 10:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2022. jan. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Azon kívül hogy hülye konteósnak néznek, semmi
2022. jan. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz belőle, a te saját döntésed, nem kötelező
2022. jan. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

A nélkül nem ad ki táppenzes papírt kb ennyi.


Ami miatt viszont hasznos, hogy ha pozív vagy akkor 6 hónapra kapod a védettségi igazolványt oltás nélkül is.

2022. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Semmi nem lesz

Utolso igazad van hogy fel evre kapja a veszettsegit de ha kotelezi a munkaltatoja esetleg az oltasra akkor nem er sokat

2022. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Ha van védettségit a háziorvos ad felmentést az oltás alól.ellenanyagszint miatt.
2022. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Munkaltatot nem fogja ez erdekelni utolso
2022. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ellenanyag de ha nincs annyi mondjuk amennyi kell akkor mi van?
2022. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Munkáltatót igenis érdekli ez, te kis oltásfanatikus.

Mert háziorvos egészségügyi indokra adhat felmentést oltás alól.

Ellenanyagszint pedig pont ez a kategória.

Ismerőseim is kaptak így orvosi igazolást.

na csövi te kis fotelharcos.

2022. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Na akkor kicsit részletezve:


Tegnap felhívtam a háziorvosomat, hogy belázasodtam. Előtte direkt vettem a gyógyszertárban tesztet és leteszteltem magam itthon (NEGATÍV). Gondoltam ez elég lesz ahhoz, hogy legalább három percig megvizsgáljon, és írjon valami normális antibiotikumot, köptetőt stb.

Hát naiv voltam. Normális gyógyszert nem írt, be se hívott, de máris küldött tesztelésre.


De! Azért nem akarok menni tesztre, mert egyrészt durva orrsövényferdülésem van, még a fül-orr-gégész orvosnak is kihívást jelentett, amikor egy kamerával megvizsgált az orromon keresztül - én meg félig el is ájultam. Másrészt meg amúgy is itthonról dolgozok. Egyébként lázam már nincs is, csak hőemelkedésem. Mára sokkal jobban vagyok.


Amúgy én nem tudom, miért akkora kérés ez, hogyha az ember már fizeti a TB-t, meg a háziorvos felveszi utána a fejpénzt (két éve voltam utoljára), akkor legalább szükség esetén meghallgassák a légzését, a szívét, a torkát megnézzék.


Egyébként meg egy 29 éves egészséges férfi vagyok, nincs alapbetegségem. Nem pedig egy veszélyeztetett nyugdíjas. Ja és a munkáltatóm is úgy döntött, hogy általános Home Office munkavégzést rendel el, úgyhogy ha beteg is vagyok, tudok itthonról dolgozni.


Olyat esetleg lehet kérni, hogy ha már mindenképpen tesztelni akarnak, akkor garatból vegyék? Az is pocsék, de legalább attól nem ájulok el.

2022. jan. 1. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!