Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakinek volt mostanában...

Valakinek volt mostanában névváltoztatása? Az eljárás ideje 8+45+16 nap, ahogy írják? Valamilyen hátrány keletkezett belőle? A bankok, hogy álltak hozzá? Egyszerűen átírják?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 18:36
 1/1 anonim válasza:
100%

Nekem tavaly volt. De nagyon elhúzzák az egészet mert mindenről Pesten a központban döntenek. Ha az ember beadja a papírt onnantól kezdve minimum 2 de inkább 3 hónap (az ügyintéző mondta) . Nekem napra pontosan 3 hónap volt. Beadod szeptember 11-én a papírt akkor akkor december 10-én döntenek róla hogy engedélyezik.

De képesek visszadátumozni is.

Én is így jártam hogy a döntéstől számítva 2 hétre rá kaptam meg a levelet hiába elsőbbséggel jött...

A vírus időszak miatt nem hiszem hogy gyorsak lesznek.


Minden felé jelentened kell hogy nevet változtattál. Én is így voltam. A bank felé, a munkáltatónak, a közmű szolgáltatatóknak.


A munkáltató csak akkor fogja elintézni teljesen ha megkaptad már a TAJ kártyát (tapasztalat).


Viszont ha TAJ kártyát szeretnél csináltatni addig nem tudol míg személyigazolványod nem lesz mert az útlevél nem jó hozzá (ez is tapasztalat).


A küzműszolgáltatók biztos kérik a hivatalos papírokat a névváltoztatásról.


Nekem azt mondták hogy az új nevem valami törvény miatt a születési nevem is lesz (vagyis olyan mintha ezen a néven születettél volna). A régi neved nem kerül bele semmi féle személyazonosító okmányba.


5 évig nem változtatható meg.


A következő névváltoztatás nem 10 000 forint lesz hanem 50 000 forint (ha persze változtatol).

2022. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!