Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főnököm elbocsátott a nemi...

A főnököm elbocsátott a nemi irányultságom miatt, hová tudok fordulni ilyenkor segítségért?

Figyelt kérdés
Kollégákkal beszélgettünk, hogy ki merre tölti a hétvégét. Mondom egész hétvégén a barátommal leszek. Meleg vagyok, tulajdonképpen nem titkolom, "nyílt titokként" vállalom, azaz nem hirdetem magamról színes ruhákkal, szőkített festett hajjal, stb., de ha szóba kerül vagy ha kulturáltan megkérdezik, elmondom normálisan. Férfi vagyok, férfias ruhákban járok, férfias témák érdekelnek, sport, stb. Viszont a főnök ahogy megtudta, mindent megtett hogy ne kelljen ott dolgoznom. Próbaidőben voltam, nem volt nehéz dolga. Nincs írva sehol, de egyértelmú, hogy a nemi irányultságom miatt bocsátottak el. Ilyenkor hová fordulhatnék segítségért?

2019. szept. 1. 18:53
1 2 3 4
 1/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Még ha igaz is, semmivel sem tudod egyértelműen bizonyítani. Az eljárás az lenne, hogy ügyvédhez fordulsz, és munkajogi pert indítasz, de valószinűleg az ügyvéd is ugyanezt fogja mondani. És nem, nem a nemi irányultságod miatt.
2019. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Semmiféle jogi segítséget nem fogsz kapni, mivel a PRÓBAIDÖ alatt indok nélkül felmondhat mindkét fél, másrészt a kérdezönek a fönök ezt nem mondta, csak ö gondolja, hogy ez az oka. (Lásd az elözö kérdését is)
2019. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Ezt már kérdezted! Akkor is kaptál választ! Ezek szerint igazunk volt. Nagy kamu a sztorid! Téged nem azért rúgtak ki mert búza vagy.
2019. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Próba idő alatt indok nélkül rúghat ki
2019. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Szóba kerül, vagy megkérdezik??

B+, életemben nem kérdezett még rá senki a nemi irányultságomra, erősen kamugyanús a kérdés.

2019. szept. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
31%
Kérdezted már, akkor is írtam, hogy menj az EBHhoz.
2019. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
Miért rúgtak ki?
2019. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem mondtam ki közvetlenül hogy meleg vagyok, csak annyit mondtam, hogy a barátomnál leszek a hétvégén. Később egy másik beszélgetésnél kérdezték meg és mondtam kultúráltan hogy a fiúkhoz vonzódom. És másnap már megvolt a felmondás.
2019. szept. 1. 22:43
 9/32 anonim ***** válasza:
28%

Le kell szarni, gondolom valami magyar KKV volt, menj inkább valami multihoz, ott normális főnökség volt, és különösen figyelnek, hogy ilyesmi ne történjen.

Amíg jól dolgozol, addig tőlük nyomhatod férfival, nővel, kecskével, tök mindegy, csak a munkád legyen rendben.

2019. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit erős a kijelentés, főleg, hogy semmilyen kézzel fogható bizonyítékod erre vonatkozóan nincsen. Tehát nem gyanítod, hanem állítod. Ez elég súlyos vád, mivel emiatt még próbaidő alatt sem mondhat fel szerintem (és innentől nem is feltétlenül munkajogi ügy..).


De ha ezt nem tudod egy bíróság előtt hitelt érdemlően bizonyítani, akkor ha nem akarsz magadnak még több kellemetlenséget, akkor, hogy south parki terminológiával éljek, a szemközti téglafalhoz fordulhatsz.

2019. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!