Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lemondhat valaki az örökségérő...

Lemondhat valaki az örökségéről, ha csak adósságot örökölt?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8! Ertelmezve olvasd!!


Nettó adossagot nem lehet örökölni. Mert akkor visszautasítható, ha az örökölt adósság nagyobb, mint az örökölt vagyontárgyak érteke.

2022. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#8 Leírtam, szerintem érthetően, de akkor újra.

Adósságot csakis az elhunyt vagyonának mértékéig lehet behajtani. Ez azt jelenti, hogy hiába örököse valaki, ha nagyobb az adósság az örökségnél, akkor az csak annyit jelent, hogy elviszi az egészet amit örökölne a tartozás. Pont. Ha több a tartozás azt már nem kell az örökösnek fizetnie.

A hagyatéki eljárás során megállapítják ki az örökös, ő fogja hivatalosan "örökölni" az adósságot is, de azt is kimondják, hogy a hagyatékból (vagy máshonnan) először ezt az adósságot kell kifizetni és majd marad ami marad.

Ha valaki felvett 2 milliós személyi hitelt majd meghal úgy, hogy a bankszámláján volt 100 ezer forintja és semmi mása, akkor az "örökös" lehet hogy a gyereke lesz, de rajta nem hajthatnak be többet, mint azt a 100 ezret ami az elhunyt számláján volt. Ezt jelenti, hogy "nem lehet adósságot örökölni", mert hiába hal meg a szülő tele adóssággal, azt nem kell a gyerekének kifizetnie a saját pénzéből. Annyit követelhetnek az adósságból a hitelezők csak amennyi pénze, vagyona volt az illetőnek amikor meghalt.

Feltételezem, mert nem láttam, egy jelzálog hiteles lakás lehetett a téma. A lakás örökösei ilyenkor természetesen a jelzáloghitellel együtt öröklik meg a lakást. Ha a gyereké lett az egész akkor vele a hitel is, hiszen még nincsen kifizetve a lakás. Ez megoldható utána több módon is. A hitel mértékében be lehet jegyezni tulajdonosnak a bankot, el lehet adni és kifizetni belőle a hitelt - de ehhez kell a gyámhatóság engedélye, vagy a hitel törlesztését meg lehet oldani másképpen. De csakis akkor ha a hitel nagysága kisebb a lakás értékénél. Ha nagyobb, akkor a bank viszi a lakást és vége.

Ahogy 11-es is leírta, nettó adósságot nem lehet örökölni, ahogy én is próbáltam magyarázni, a tartozást ki kell fizetni abból az értékből amit örökölne az illető. De nem kell többet kifizetni mint az örökölhető vagyon nagysága, akkor sem ha a hitel több.

2022. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Ha nem tartasz igényt az örökségre, akkor semmi közöd az elhunyt anyagi vonatkozásaihoz.

2022. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

#12-nek:


Ha valaki nem tart igényt az örökségre, másképpen: nem tart igényt rá, akkor egyéb örökös híján az örökség az államra száll.


A tartozást ne keverjük bele, független tőle.

2022. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem derült ki, hogy mi volt az az eset, ami "tegnap volt a TV-ben" ?


Szerintem valami szenzációhajhász bulvárcucc lehetett, nem kibontva az igazság minden részletét..

2022. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!