Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdésem örökléssel kapcsolato...

Kérdésem örökléssel kapcsolatos. Anyukám szeretne az örökségéről lemondani az én javamra most lesz a hagyatéki. Később mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Mert nagy adóssága van. Viszont, ha ő egyszer "elmegy", akkor ez miatt én örökölhetem az adósságot, vagy akkor lemondhatok az örökségről vagy ennek a dolognak nincs semmi köze majd ahhoz, amikor én örökölhetnék tőle?

Az ügyvéd akinél volt, nem volt a helyzet magaslatán, így kicsit bizonytalan vagyok.



2017. febr. 21. 12:24
 1/10 anonim válasza:
34%
Ha több az adóság, mint a vagyon, akkor érdemes az örökségről lemondani.
2017. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek van nagy adóssága? Te lemondhatsz mindenről és aztán már az adóssághoz semmi közöd.
2017. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
100%

"Az ügyvéd akinél volt, nem volt a helyzet magaslatán"


Akkor mindenképp menjetek el egy másikhoz.

2017. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az édesanyám most örökölt, de ő le akar mondani róla az én javamra, mert a bank elvinni mivel sok adóssága van.Viszont, ha ő egyszer meghal, szeretnék lemondani az örökségről mert nagy az adóssága, viszont nem tudom hogy ez a két dolog összefügg e, Ha ő lemond róla akkor tulajdonképpen én a mamám után öröklöm vagy ez anyukám örökségének számít?? Természetesen más ügyvédet is meg akarok kérdezni, de addig is kíváncsi lennék.
2017. febr. 21. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már örökölt, akkor nem lemond, hanem visszautasítja.

Gondolom te azért lépsz itt be, mert utána te jössz az öröklési sorban. Vagy te is visszautasítod, vagy pedig elfogadod.

Adósságot nem lehet örökölni, az örökös ugyanis legfeljebb a hagyaték erejéig felel. Ez azt jelenti, hogy legrosszabb esetben nullára jössz ki, a saját vagyonoddal nem felelsz.

Kivétel ez alól a közjegyzői díj, amit mindenképpen ki kell fizetni.

2017. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, és ha anyukád visszautasítja, akkor MOST fogsz te belépni helyette, nem akkor, amikor anyukád meghal.

Akkor anyukád a mostani eljárásból kiesik, és a gyerekei lépnek be helyette egymás között fejenként egyenlő arányban.

2017. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
100%

Szerintem visszautasíthatja az örökséget, ha adóssága van is, mert ez nem függ össze.

A többi tiszta sor: valaki javára nem lehet visszautasítani, hanem csak simán visszautasítja és az jön, aki a törvényes örökösödés szerint jönne. Ha ez te vagy, akkor te örökölsz most és ennek már nincs folytatása, az a te tulajdonod lesz az öröklés után.


Ha ő meghal, az ettől teljesen független esemény lesz, egy másik örökösödés, ahol nem a te vagyonodról, hanem az ő vagyonáról lesz csak szó. Ott te tudod visszautasítani az örökséget és akkor nem örökölsz.

2017. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolnám remélem, hogy jogilag így is lesz.
2017. febr. 21. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Az általad leírt információk alapján Kovpet válaszával értek egyet!
2017. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor nem anyukád örökségéről van szó, hanem a nagymamától fogsz örökölni, ehhez azonban anyukád adósságainak a világon semmi köze nincs.

Akkor lenne gond, ha a nagymama öröksége lenne adósságokkal terhelt.

Hogy anyukád után fogsz-e majd örökölni adósságokat, azon szerintem még ráérsz gondolkodni, hiszen életben van.

2017. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!