Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy bő 100.000 Ft-os...

Ha egy bő 100.000 Ft-os internetes megrendelést követően másfél hónap után egy e-maiben közlik, hogy nem tudják küldeni, akkor jogos-e vagy "illene-e" valami kárpótlásként felajánlott kedvezmény vagy hasonló megrendelő részére?

Figyelt kérdés

Egy magyarországi nagy webáruháztól rendeltem, utolsó darab volt. Aztán 5 nap múlva egy e-mail-t kapok, hogy tájékoztatnak késésről, a beszállító késést jelzett. kb 22 nap múlva rákérdeztem, azt írták: A termék ahogyan a weboldalon is szerepelt beszállítói készletről érkezik, ilyen esetben sajnos előfordulhat beszállítói késés a termék beérkezését illetően. Illedelmesen elnézést kértek.-ekkor volt az ügyintézőnek neve is. A bő másfél hónap után elküldött: Tájékoztatjuk a termék törléséről kezdetű levélnél csak mint ügyfélszolgálat szerepelt aláírás, itt is kérték elnézésemet, de az "esetleges kellemetlenségért".

Azért egy ekkora értékű tételre az ember elég ritkán költ, a megértéskérés és elnézéskérés megvolt, de ilyenkor nem kevés ez?



#fogyasztóvédelem #webáruház #igazság #internetes vásárlás #nem teljesített megrendelés #törölt áru
2022. jan. 11. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem az.
2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jog szerint?
2022. jan. 11. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, viszont illik ilyenkor kedvezményt, kupont adni.


A jobb online shopok, mint Alza,Emag, azért is adnak,ha pár napot késik a szállítás, ami legtöbb esetben nem is az ő hibájuk,hanem a logisztikai cégé.

2022. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Mi van jog szerint? Nem értem. Térdepeljenek le eléd, kegyelemért esdekelve?
2022. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jog szerint nincs ilyen szabály. A pénzed kell visszateriteniük maradéktalanul, ennyi.
2022. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni a shop oldalán a szállítási feltételeke.Megvan,hogy hány nap alatt kell teljesíteni a rendelést.


Ha a tiéd kívül esik azon, akkor jogos valami kártérítést kérni.

2022. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3: Köszi, igen ez a Mall volt, akkor ez nem tartozik a jobbak közé.


4: hogy jog szerint nem kell semmit tenniük ezek szerint. Etikeilag viszont érezni, hogy eegyenlőtlen...


5: köszi, utánvét lett volna, szóval nem kell futnom legalább a pénzem után.

2022. jan. 11. 13:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizettél előre? Te kérted, hogy javasoljanak alternatívát?

Nálam attól függ, hogy mennyire lenne sürgős, illetve alternatíva is jó-e. Nyilván ha nem gyártanak valamit, ott muszáj alternatívát találni. Ha sürgős, akkor nem várnék egy hónapig, sem, max. 2 hét után rájuk kérdezek, és ha nem tudják teljesíteni, vagy nem tudnak biztosat, elállok a rendeléstől. Volt már olyan is, hogy valami nem volt feltétlenül szükséges, csak ilyen jó lett volna, gyorsan küldtek is infót, hogy átvehető, de a boltban derült ki, hogy tévesen lett kiküldve, akkor berendelték, aztán kb. egy hónap után úgy döntöttem, nem várok tovább, és lemondtam.

2022. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7:

megnéztem a mall oldalán, de ilyet nem találtam.

A termékeknél a szállítási időpontoknál oda van írva, hogy "várhatóan".


az utolsó emailben nekem írták:

Törekszünk arra, hogy termékeink élérhetőségére és a várható szállítási időre vonatkozóan mindig a legfrissebb és legbiztosabb információkat közöljük, de ezen információk az ÁSZF 4.9 pontja alapján csak tájékoztató jellegűek.

2022. jan. 11. 13:33
 10/11 A kérdező kommentje:

8: utánvét, pont leírtam, mikor írtad.


Egyelőre nem volt sürgős, de az alternatívák ki vannak fogyva, 1,7-1,8x-os áron van egy.

2022. jan. 11. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!