Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám végetvetett az...

Niky.k kérdése:

Édesapám végetvetett az életének a héten. Most a nagybátyám intézni a dolgokat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi ilyenkor a folyamat. Szomszédok szóltak, hogy az autókat elvitték a családi házból meg még kitudja miket, fényező volt édesapám és egész jól felszerelt garázsa/i vannak/voltak. Fogalmam sincs, hogy van-e végrendelet. Azt tudom, hogy az unokahúgával kötöttek eltartási szerződést még évekkel ezelőtt amiben elvileg csak a családi ház szerepel, ami az ő nevére került. Nem láttam sosem a szerződést, édesapám mondta hogy kötöttek.

Kérdés, hogy jogosan visznek-e el onnan bármit? (állítólag azért, hogy ne fosszák ki a házat)

Illetve kell nekem jelentekezzek a közjegyzőnél vagy bárhol vagy hivatalból fognak keresni?

Az örökséggel kapcsolatban kell nekem bármi papírt a bankszámlákról vagy a tulajdonában lévő dolgokról beszereznem vagy a közjegyző tudni fog róluk?

Kit érdemes ezzekkel a kérdésekkel kapcsolatban felkeresnem? Ügyvédet, közjegyzőt akik korrekt felvilágosítást tudnának adni? Teljes hülye vagyok ehhez az egészhez.


Előre is köszönöm mindenkinek



#örökség #eltartási szerződés #Jogos amit csinálnak #Mi a teendőm ilyenkor #Nem én intézem az ügyeit
2022. jan. 20. 09:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Vilagos. Reszvetem.
2022. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 21. 08:43
 13/22 anonim ***** válasza:

#10: Ajándékozás esetén - ha jól tudom - még 10 éven belül visszamenőlegesen lehet perelni a köteles részt. De ha tényleges eltartási szerződés volt, akkor a lakás nem is képezi az örökség tárgyát, mert abban nyilván benne van, hogy a leírt eltartás fejében az eltartott halálával az ingatlan az eltartóra száll.


De ezt még elolvashatod, mert bizonyos feltételek esetén - esetleg - járhat mégis.... CSak gyorsan olvastam végig, ha jól értem, ilyen tartási szerződés esetén 2 éven belüli halál esetén lehet valamit "kapirgálni".



[link]

2022. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A ház konkrétan nem érdekel, ő ezt így látta jónak, akkor legyen így. A házban van illetve volt 2 autó, nagymotor stb... Fényező volt édesapám, így 2 jól felszerelt garázs is... Ez az eltartási szerződés csak papíron volt, nem jártak hozzá, de mint írtam is ez lényegtelen, nem szeretnék pereskedni, sem megtámadni a szerződést. Sikerült beszélnem ügyvéddel, közjegyzővel. Most hétvégén pedig leutazunk Pécsre és leülünk a családdal is átbeszélni a dolgokat.


Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!

2022. jan. 21. 12:45
 15/22 anonim ***** válasza:
14: Sok sikert! Mindent csak higgadtan. :)
2022. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
A tartási (és az életjáradéki) szerződéssel nem a halál idején száll át a tulajdon, hanem a szerződés megkötésével. És ezt bejegyzik az ingatlan-nyilvántartásba is.
2022. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ez a része tiszta volt, de azért köszönöm a választ.
2022. nov. 29. 11:51
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Isten igazából elengedtem az egészet... Sok kimenetele lehetett volna, de többet ér a nyugalmam, mintsem harcoljak, olyan dolgokért amiket ő nem nekem/nekünk szánt. Hozzájuttottam olyan levelezésekhez is, amik csak megerősítették ezt a döntésemet.


Eleve hibázott a rendőrség azzal, hogy átadták a ház kulcsokat a nagybátyámnak, konkrétan azután, hogy édesapámat elvitték a házból. Aztán pedig "kéz, kezet mos"...Én nem voltam jelen, nem történt meg a hagyatéki leltár (csak bemondásra, amit nem én mondtam), adásvételi szerződések visszadátumozása, meg ilyen hasonló gusztustalanságok... Sokan ismerik a nagybátyám, így mindenki keze belelógott a kiforgatásba legyen szó a rendőrökről akik kint voltak aznap a háznál vagy épp az önkormányzati dolgozókról akikkel mind puszipajtik, de mindegy is. Én elengedtem.

2023. júl. 30. 04:45
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha az idegenkezűséget kizárták, attól még simán halálba kergethették úgy, hogy egy életen át minden nap büntetlenül gyilkolta valaki és abból lett szegénynek elege.
2023. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!