Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám végetvetett az...

Niky.k kérdése:

Édesapám végetvetett az életének a héten. Most a nagybátyám intézni a dolgokat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi ilyenkor a folyamat. Szomszédok szóltak, hogy az autókat elvitték a családi házból meg még kitudja miket, fényező volt édesapám és egész jól felszerelt garázsa/i vannak/voltak. Fogalmam sincs, hogy van-e végrendelet. Azt tudom, hogy az unokahúgával kötöttek eltartási szerződést még évekkel ezelőtt amiben elvileg csak a családi ház szerepel, ami az ő nevére került. Nem láttam sosem a szerződést, édesapám mondta hogy kötöttek.

Kérdés, hogy jogosan visznek-e el onnan bármit? (állítólag azért, hogy ne fosszák ki a házat)

Illetve kell nekem jelentekezzek a közjegyzőnél vagy bárhol vagy hivatalból fognak keresni?

Az örökséggel kapcsolatban kell nekem bármi papírt a bankszámlákról vagy a tulajdonában lévő dolgokról beszereznem vagy a közjegyző tudni fog róluk?

Kit érdemes ezzekkel a kérdésekkel kapcsolatban felkeresnem? Ügyvédet, közjegyzőt akik korrekt felvilágosítást tudnának adni? Teljes hülye vagyok ehhez az egészhez.


Előre is köszönöm mindenkinek



#örökség #eltartási szerződés #Jogos amit csinálnak #Mi a teendőm ilyenkor #Nem én intézem az ügyeit
2022. jan. 20. 09:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Részvétem.
2023. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Kedves 20!


Nem kergette senki a halálba. Nemigen tartotta senkivel a kapcsolatot, elmart magamellől szinte mindenkit (minket is, a családját), de még azt is akivel az eltartási szerződést kötötte. Maradjunk annyiban, hogy nem volt egy egyszerű ember...

nov. 21. 21:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!