Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik-e törvény által...

Létezik-e törvény által előírt határidő a vállalkozó részére egy kivitelezési munka elvégzését követő számla benyújtására? Ha igen, mekkora az az idő, ameddig a megrendelő köteles befogadni a számlát?

Figyelt kérdés

#számlázási határidő #teljesítés elismerése
2022. jan. 27. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapesetben a teljesítéstől számított 8 napon belül kell kiállítani a számlát.
2022. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Igen, ezt én is tudtam, de mi van abban az esetben, ha már több, mint egy hónapja elkészült a munka, de számlát még nem kaptam. Írtam e-mailt, felhívtam telefonon a vállalkozót, számla sehol. A számlát nem magánemberként kértem, és a munka kivitelezése sem magánszemély részére történt. A számlát be kellene csatolnom a biztosító társaságnak, kárenyhítés megtérítése céljából. Ebben az esetleg tudnál tanácsot adni?
2022. jan. 28. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!