Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha készpénzben csaltak ki...

Ha készpénzben csaltak ki pénzt tőlem akkor tehetek akármit is?

Figyelt kérdés

A történet röviden a következő: Az az élettársam azt hazudta , hogy megszülte a gyerekem amíg én külföldön voltam és nem tudtam semmit, csak elhittem neki.

Aztán sikerült találkoznunk később, viszont akkor a gyerek állítólag még a kórházban volt és nem látogathattam meg a Covid miatt.

Természetesen elhittem ezt a történetet és egy nagyonn készpénz összeget (milliók) adtam neki hogy meg lehessen teremteni a gyereknek szükséges körülményeket otthon.


Ezután kiderült, hogy igazából nincsen semmilyen gyerekem és a pénzt pedig nem adja vissza.

Mit tehetek ebben az esetben?

Kilátástalan vagyok teljesen.

Tudna ezzel kezdeni valamit a bíróság?



2022. jan. 28. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted csalásért, de bizonyítanod kell, hogy miért és mennyit adtál neki.
2022. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bizonyitani tudom , mivel a számlámról vettem ki az összeget!
2022. jan. 28. 23:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, de azt is bizonyítani kell, hogy neki adtad oda. Gondolom nincs átvételről papír.
2022. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre miért adtál neki ilyen sok pénzt? Mire költötte?
2022. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne adhattál volna az "élletársadnak" pénzt bármire? Ez még nem bizonyítja a csalást. Egy fotót sem kértél a gyerekedről? Amúgy milyen "élettárs" az, akit hónapokig nem látsz és azt sem látod, hogy nőtt a hasa?


"Természetesen elhittem ezt a történetet " Én nem hiszem el, hogy ilyen kretén él ezen a bolygón.

2022. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos hülye voltam.

És küldött képet "róla"

2022. jan. 29. 01:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod bizonyítani akkor elkonyvelheted veszteségnek.


Ha az összeget utaltad volna, talán jobb helyzetben lennél.

Az ajándékot vissza lehet követelni.

2022. jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fsms ***** válasza:
100%
Ha nincs hangfelvételed, buktad. Sajnos tanuló pénz.
2022. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van fbos beszelgetes? Bármi írásos ahol azt irja hogy gyereked szuletett?


Egyaltalan nem remenytelen, de feljelentest kell tenned. Ez nagy ertekre elkovetett csalas, nem soprik a szonyeg ala mint ha biciklid liprak volna el. Minimum kihallgatjak, siman megtorhet mar ott es kesz. Ha fel se jelented eselyed sincs.

2022. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen van beszélgetés a gyerekről és arról is hogy beismeri hogy adtam neki pénzt.
2022. jan. 29. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!