Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag ez rendben van?

Jogilag ez rendben van?

Figyelt kérdés

Eddig bármilyen havidíjas szolgáltatásra fizettem elő, hiába volt hűségidő vagy bármi, dönthettem úgy, hogy év közben felbontom a szerződést, nem fizetem ki az év hátralévő hónapjaiban a havidíjat, és nem kapom meg a szolgáltatást.

Most egy konditeremmel kötöttem éves szerződést, amit havonta fizetek, viszont ebbe a szerződésbe bele van foglalva az, hogy nem bonthatom fel, az egész évet ki kell már fizetnem. Ez jogilag megállja a helyét? Lehet ilyen szerződést kötni?


2022. febr. 2. 08:41
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Igen van ilyen
2022. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 qkker1 ***** válasza:
100%
Teljesen szabályos, azzal, hogy aláírtad, elfogadtad a feltételeket.
2022. febr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyen szerződést kötni.

Eddig is ilyenek voltak a szerződéseid, a hűségidő pontosan arról szól, hogy azért kapod meg azokat a feltételeket, mert te vállalatad, hogy addig az időtartamig tartod magad a szerződéshez. Ha ezt felbontod annak is rögzítve vannak a következményei.

A hűségidős szerződéseknél sem tehetted meg, hogy minden következmény nélkül szimplán nem fizetsz tovább, nyilván volt olyan díj amit be kellett fizetned a szerződés felbontásáért cserébe. Egy havi pár ezer forintos szolgáltatásnál ez lehet hogy szintén csak pár ezer forint volt és ezért hiszed hogy megtehetted csak úgy.

Vagy a másik variáció, amikor maga a cég ajánlja fel neked, hogy hűségidőn belül is válthatsz egy náluk levő másik csomagra - ilyenkor sincsen semmi következmény.

A konditeremmel ha te aláírtad azt a szerződést, amiben benne van, hogy az egész évet ki kell fizetned akkor is ha januárban felbontod a szerződést, akkor ezt kell teljesítened. Te írtad alá. Jogilag megállja a helyét, mert a konditerem neked a szerződést azért kínálta fel azokkal a kondíciókkal, mert te meg stabilan 1 éves biztos fizetés kínáltál érte cserébe. Ha nem így kötitek a szerződést, hanem havonta, kéthavonta újítjátok meg, akkor a díj is magasabb lett volna, hiszen nem tudnak hosszú távon bizonyosan számítani a te befizetésedre és ha úgy döntesz hogy a következő hónapra már nem kötöd meg a szerződést, akkor bevételkiesésük lenne amíg új szerződő felet nem találnak.

Teljesen természetes, hogy a felek megpróbálnak stabil és a maguk számára is előnyös szerződést kötni, és ebbe belefér az ilyen megegyezés.

2022. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet,ha mindkét fél akarata, azaz mindkét fél aláírta jóváhagyólag.
2022. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!