Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségeink vannak,...

Milyen lehetőségeink vannak, ha vettünk egy lakást, de a volt tulaj nem hajlandó kiköltözni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném az egész történetet részletesen leírni, a lényeg az, hogy vettünk egy lakást (teljesen normális módon, piaci árért, nem hitelkárosultaktól), viszont komoly a veszélye, hogy a volt tulajok nem fognak kiköltözni a megadott határidőre. Ügyvéd tud róla, de konkrétumot nem mondott. Ilyeb esetben mit tehetünk, és mennyi idő?
2022. febr. 2. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr!
2022. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költöznek ki, mit mondanak?
2022. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert öregek és betegek. Ami szomorú, de eredetileg arról volt szó, hogy azért adják el a lakást, mert öregek és betegek, ezért közelebb költöznek a gyerekeikhez.
2022. febr. 2. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ˇ"nem fognak kiköltözni a megadott határidőre." Ezek szerint még nem járt le a határidő. Szerintem várd ki az időpontot.
2022. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vettem a lakásomat, az is egy idős házaspáré volt, a férj már végstádiumú volt, kb. 3 hónapot maradtak még az ingatlanban az adásvételi szerződés aláírásától számítva, mire megkaptam a kulcsokat, a férj már nem élt. Nekem ennyi idő még belefért, volt hol laknom, meg amúgy nem is egyből költöztem be, felújítással kezdtem. Egyeztess velük, esetleg a gyerekeikkel közösen. Valami megoldás kell, mert nyilván ti akartok lakni a lakásban, azért vettétek.
2022. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Az felmerült benned, hogy esetleg segítesz nekik a költözésben, ha már idős, beteg emberekről van szó?
2022. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Megvárnám a határidőt, aztán beszélnék a gyerekekkel. Észszerű csúszás beleférne emberségből, ne rugdossunk már ki beteg embereket az utcára. De ha megtörtént az adásvétel aláírása és a kifizetés, akkor nekik sem illik 1-2 hónapnál tovább maradniuk a TE lakásodban. Ez esetben első körben ügyvéddel beszélnék, ha nem moccannak, akkor rendőrség.
2022. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, ott a kötbér a szerződésben
2022. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8-asnál a pont. Mikor én vettem a lakásomat, az ügyvéd határidőt írt a szerződésbe, de kötbért nem. Szerencsém volt, "csak" 3 héttel később költöztek ki, mint kellett volna. Semmit nem tehettem.
2022. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!