Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelemre alkalmas...

Radiátorcső kérdése:

Milyen önvédelemre alkalmas tárgy lehet nálam utcán, tömegközlekedési járműveken?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy vagy több önvédelmi tárgyat magamnál hordozni, és erről szeretnék pontos információt. Például gázspray pisztoly lehet nálam?

vagy valami más nem engedély köteles pisztoly (azért gondoltam pisztolyra, mivel szerintem az fenyegetőbb hatású mint egy sima gázspray). Ezen eszközöket milyen módon lehet tárolni (fontos lenne a "könnyen előkapható" tárolás)



2022. febr. 5. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

CS (orto-klórbenzilidén-malonitril) hatóanyagtartalmú 20mg-nál nem nagyobb töltettömegű gázspray.


Gáz-riasztó pisztoly, rejtve, hatóság által kiállított viselési engedéllyel.


De azt nem ajánlom, mert ha te még jogos önvédelmi helyzetbe is el kezdesz ott egy mordállyal hadonászni, garázdaságtól kezdve minden szart rád fognak verni. Ez nem "amerika".

2022. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

baltanyél, vas cső, ásó

na a viccet félre téve


szerintem a kést elég könnyű beszerezni nem kell rá engedély és a megengedett 7.5 cm alattiak is jól használhatók ha tudsz vele bánni

pl nyaki ütőér egy 0.5 cm hosszú éles tárgyal át lehet vágni

akkor gondolj bele mit tud a 7.5 cm

a gázsprayt nem nagyon javaslom mert saját magadra is veszélyes

pl németek az első világháboruban a harcigázokkal (szembe fújt a szél és maguk ellen használták)

a gázpisztollyal ugyanez a helyzet nem mellesleg magyarországon ha fegyvert rántasz 99% tudja hogy nem éles


a legjobb ha megtanulsz nagyon jól verekedni és késsel bánni


ja és ha lenne valami "támadás" a zsarukat ne hívd

nekem akármikor volt gondom a fakabátokra soha nem lehett számítani ők csak a rendes embereket ruházzák meg a tolvajok, bűnözök ellen soha semmi akkor meg már minek majd beállítsák hogy te kezdeményezted és akkor még mindent rád vernek

2022. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Csúzli
2022. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Na megjöttek a gyakoris csináld magad fotelrambók.


Azért nem ártana a realitásoknál maradni.

2022. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Kard altal vesz ki kardot ragad. Szoval ne legyen nalad semmi. Keruld el az olyan szituaciokat ahol barmit is kellene hasznalnod. Ha most azzal jossz hogy csak onvedelem, mert teged napi szinten a huliganok...stb. Keruld el... Tobb embert ismerek, magamat is beleertve, akinek sosem kellett hasznalni semmit az elete folyaman.


Keruld el.

2022. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Ha nincs gyakorlatod semmivel se,akkor semmit..

Nézz utánna kkve-nak és az alapján döntsél.(kkve=közterületre veszélyes eszközjog).

Ami ajánlot:

űditős-sörös üveg.

Dezodor

Gázpisztoly

Lánc(kb ha szerencséd van,akkor köre tekered az öklödön,vagy jól megcsapkodod)

szíj(főleg hogy csatt végével nagyott is lehet ütni,és ugyan ez vonatkozik mint az láncra).

Gázspray(az is könnygáz-sima,de 20 gramm).

És bicskát akkor érdemes venni ha tudol is vele bánni,mert könnyen lehet hogy tegyük fel 60 kilós gyerek vagy,lefognak és kiveszik az kezedből.

Nem végül:

Ha igazán megakarod védeni magad,akkor "okosba" elteszel egy kisebb macsétát ha nem vagy egy 60 kilós hülyegyerek aki késsel járkálgat kötöszködni. :D

Ha mondjuk nyengébb fizikomú vagy (pl:sovány vagy,vagy kövér,vagy tök tudja),érdemesebb venni egy paprika sprayt,mert az meg fingat ha rád fújják :D

2022. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

5

Én nem tudom mi van az kérdezővel,de vannak tipik páviánok akik szeretik az balhét.

És nekem volt részem hogy ember semmit se csinált,de az a hülyegyerek belém kötött(ugyebár egy végtag rendellenesbe)

2022. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
#5 ez a legjobb es elgbiztosabb megoldas. en no vagyok, a 30 evem alatt egyszer se kerultem olyan helyzetbe hogy meg kellett volna vedenem magamat. pedig Peste eltem Kobanyan evekig, bulizni jartunk, keso este felreszegen botorkaltunk haza, valahogy megis sikerult elkerulni az olyan helyeket ahol egyaltalan eselyes lett volna hogy megtamad valaki. egyszeruen nem kell olan helyekre jarni
2022. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
83%

Mennyi hülye van itt...


- gázpisztoly Vegyes töltényekkel, azaz CS és PV. A boltban tudni fogják.


- gázspray CS anyagú.


- elemlámpa Vagy kicsi, elvakítani és ütni vagy nagy ütésre pl.: [link]


Ha olyan a melód, lehet kalapács, csavarhúzó,...

Ha meg nincs priuszod, nincs fegyvertartásid, és nem kell erkölcsi a melódhoz, akkor egy ESP vipera.

2022. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

6-os

a láncot póbáld ki és ha eltörted vele az öklöd majd szólj bunkó

2022. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!