Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklésnél ki kell fizetnem a...

Öröklésnél ki kell fizetnem a testvéremet a szülői házból. Ő évtizedek óta nem lakik itt, én itthon laktam végig. Ide hordtam a fizetésem. A ráeső részből le lehet vonni valamennyit, amiért én költöttem erre a házra, ő pedig nem?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 21:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor legyél nagyfiú/nagylány, és menj el kérdezz meg egy szakembert.


[link]

2022. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%

Bepróbálkozhatsz azzal, hogy fizetési meghagyásba fogalmazod követelésed, aminek ha írásban nem mondd ellent, akkor jogerőre emelkedik követelésed. De biztos hogy ellentmond, akkor automatikusan polgári perré alakul, azt pedig veszted.

[link]


A bíróság azt nézné, hogy felnőttkorodban testvéredhez képest hány évvel tovább biztosítottak neked szüleid szívességi lakáshasználatot (valaki lakbér fizetése nélkül veszi igénybe a más tulajdonában álló lakást), szakértővel megbecsültetnék, hogy mennyi lenne a lakbér mai piaci áron, ebből levonnák a felújítások összegét. Ez kiadná, hogy szüleid mennyivel támogatták felnőttkori életed, ezt vetnék össze azzal, hogy mit kapott testvéred szüleidtől. Ebből meg biztos, hogy az jönne ki, hogy így is te kaptál többet, és hogy örülj, hogy Ptk. szerint fele-fel örökösök vagytok.

2022. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mire költöttél.

Ha értéknövelő beruházásra (pl tetőtérbeépítés, új erkély, stb), akkor az számít.

Ha otthon laktál 20 évig és 3 évente kifestettél, az nem számít.

2022. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
6%

9: amíg éltek a szülők, semmiféle bérleti díjra nem jogosult a majdani örökös!!! Miről beszélsz???


Ha most van hagyatéki eljárás (osztozkodás), akkor legfeljebb pár havi bérleti díj jöhet szóba - ami messze nincs arányban a 20 év során a házra költött beruházásokkal.

2022. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Utolsó végre egy normális válasz.
2022. febr. 6. 13:14
 16/23 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván csak az a normális válasz ami azt mondja amit hallani akarsz. Te aztán nem vagy semmi.
2022. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az sem normális, hogy lakbért k~ne fizetnem a testvérem ék, amikor nem is az övé a ház.
2022. febr. 6. 17:34
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

"De miért? Én egy rakás pénzt szórtam ide a húsz év alatt. Ő meg egy fillért sem."


De laktál is ott, gyokér, ő meg nem.

Ha most is ott laksz, de ő nem, akkor túlhasználati díj fizetésére vagy kotelezett.

2022. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

"Ha értéknövelő beruházásra (pl tetőtérbeépítés, új erkély, stb), akkor az számít."


Az se számít. Azt a szüleitől kovetelhette volna. Azok meg tőle az ottlakásért a bérleti díjat.


Semmi nem jár a kérdezőnek, csak a pofája.

Atestvérének jár pénz.

2022. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Dehogy jár.
2022. febr. 6. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!