Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklésnél ki kell fizetnem a...

Öröklésnél ki kell fizetnem a testvéremet a szülői házból. Ő évtizedek óta nem lakik itt, én itthon laktam végig. Ide hordtam a fizetésem. A ráeső részből le lehet vonni valamennyit, amiért én költöttem erre a házra, ő pedig nem?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 21:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

“ Ha értéknövelő beruházásra (pl tetőtérbeépítés, új erkély, stb), akkor az számít."


Az se számít. Azt a szüleitől kovetelhette volna. Azok meg tőle az ottlakásért a bérleti díjat.”


Ehhez képest apám és anyám sikeresen kérte, hogy a nagyi hagyatéknál a tetőtérbeépítést vegyék figyelembe;)

2022. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
91%

értéknovelő beruházás ráfordítása mindig csak a tulajdonostól kovetelhető. Feltéve, ha abba bele is egyezett. Ha nem, akkor oruljon a beruházó, hogy nem kovetelik tőle az eredeti állapotba való visszaállítást.

Az orokos jogilag fuggetlen az orokhagyótól. Olyan, mintha egy vevője lenne az ingatlannak.

2022. febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Igaz már nem mostani a kérdés, de 50-50%-os tulajdonjoggal bírtok majd (vagy bírtok) az ingatlanban. Tök mindegy, hogy ki lakott ott meg ki adott bele a költségekbe eddig.

Mi egy ilyen testvérek által örökölt szülői házat vettünk meg. A bácsi itt lakott egyedül, a nővére a családjával saját házban. Mégis felesben osztoztak a házon eladáskor.

Veletek mi lett végül kérdező?

2022. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!