Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férjhez megyek, és felvesze...

Ha férjhez megyek, és felveszem férjem vezetéknevét és marad a keresztnevem mellé (tehát nem valaki-né leszek, csak a vezetéknevem lesz az övé), akkor utána változtathatok csak a lánykori vezetéknevemen?

Figyelt kérdés
Mondjuk házasság után lánykori névként se szeretném viselni apám nevét, mert egyszerűen utálom, mert arra a személyre emlékeztet, aki megkeserítette egész eddigi életemet, és anyumat is sokat bántja, és lánykori vezetéknévként mondjuk egyik dédmamám vezetéknevét venném fel, ezt lehet? Sehol nem akarom, hogy szerepeljen az apám neve.
2008. dec. 15. 21:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
89%

én se szeretem a leánykori nevemet pont ezért, szal megértelek


de amúgy úgy gondolod, hogy mittudomén a férjed Kováts de a leánykori neved Nagy akkor, ha a leánykori nevedet kérik egy hivatalos iraton akkor ne a Nagy-ot kelljen írni, hanem valami mást?

2008. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, így értem, szóval nem akarom leánykori névként se apám vezetéknevét sehol. Ha egyszer gyerekem lesz, őt se kísértse, még anyja leánykori neveként se a hülye apám neve.
2008. dec. 15. 21:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A lánykori vezetéknevedet még férjhezmenés előtt változtasd meg, utána nem tudom, lehet-e még.
2008. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a lánykori neved az, amit lányként használtál. Tehát ha már asszony vagy, akkor nem biztos, hogy visszamenőleg meg tudod változtatni.
2008. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az lesz szerintem is. Amint lesz rá pénzem is. Dédmamám felől családfát kutatok, és azért is gondoltam arra. Arra az ágra (dédmamától fölfelé) lehetek büszke.
2008. dec. 15. 22:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen mielott ferjhez mesz valtoztasd meg, utana mar maceras lesz, lehet hogy nem is lehet.

De ha ferjhez mesz is, maradhat majd az uj leanykori neved, es akkor azzal sem kell majd tovabb bibelodni, atiratni. Es szerintem nem muszaj a csaladodbol valasztani nevet, valaszthatsz csak ugy egy vezeteknevet, ha van valami, amit szivesen hordanal.

2008. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Valamilyen formában mindenképp szeretném jelezni "tisztelgésemet" a családnak az anyai nagyapai dédmama ág felé, akár csak 1db kezdőbetűvel, ha más nevet is választok. Ez a családfakutatásom feltételezett eredménye miatt részben, ha beigazolódik a tippem (amit eddig alátámasztott pár dolog), akkor nem akárkik. És azt mondják, hogy erre a dédmamára hasonlítok legjobban.

Hát mindegy, ez még idő kérdése, mire oda kerülök, de meg fogom lépni, mert "átok" nekem ez a név.

A keresztnevemet egy ismerős néni adta, nem is a szüleimnek jutott eszébe. De azt szeretem.

2008. dec. 16. 00:47
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Leánykori név az átkosban volt. Ma már ILYEN NINCS. Olyan van, hogy születéskori név!

Ezt pedig meg tudja változtatni házasságkötés előtt és után is.

2008. dec. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentjeiből arra következtetek, hogy a dédszülői ágon valamilyen "történelmi" névről van szó.

Ilyen neveket nem lehet "csak úgy" felvenni, de ebben az esetben (mivel egyenes ági felmenők neve) talán engedélyezik.

2008. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

Furcsa ez a kérdésed számomra. Én sem igazán kedveltem aza apámat, de még sohasem jutott eszember hogy megváltoztassam. Én ezt úgy fogom fel hogy ez csak egy szó végül is és én elfogadtam a sajátomnak. Kit érdekel hogy az apámé ez volt vagy sem, ez most az enyém.

De amúgy ha pl a férjed Kovács István, Te Nagy Klára, akkor lehetsz Kovács Klára házasság után és ez fog szerepelni minden iratodban. Hát jó annyiba előjön majd a gyerekeidnél, hogy anyja neve, ami ugye a leánykori, születéskori neved, de hát ez már olyan mint a születési dátum, születési hely. Tehát vhol egy általános adat. Én értem hogy te ezt sem szeretnéd hogy a gyerekeknél se jöjjön elő, én csak megpróbáltam, hátha sikerül elfogadnod a nevedet úgy ahogy van és nem azon gondolkodsz hogy kinek volt a neve, meg ki mit tett, hanem felfogod egyszerű szónak.

Ha nem sikerült meggyőznöm akkor sajnálom. Végül is a te döntésed és kérlek ne ellenséges véleménynek vedd soraimat, én csak annyit kérek gondold meg ezt is. Anyagi szempontból is sokkal jobban járnál. De mondom te tudod!

2008. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!