Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönőr ezért börtönbe...

Börtönőr ezért börtönbe kerűlt, amiért bevitte a körlrtbe a telefont? Ezért???

Figyelt kérdés
Ismerősöm, aki börtönőr volt, csak otthagyta, mert egy "alja munka kis pénzért" , ahogy ő fogalmazott, most máshol dolgozik és beszélgettem ma és mondta, hogy volt egy másik börtönőr, kollégák voltak és ő sem dolgozik már, mert letartóztatták. Azt mondta, hogy a börtönbe a körlrtbe bevitte a telefont, amit az öltözőbe kellett volna hagyniuk, ami nem is a körletben van. Minden ilyen dolgot ott kell hagyni és ahol a munkaterülete volt, oda bevitte a telefont. Emiatt van börtönben, azonbelűl is letartóztatásban, de nem ahol dolgozott, hanem más megyében. Ezért 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztést kaphat. Ezt nem értem. Azon kívül, hogy szabálytalanságot követett el, ekkora hatalmas bűncselekményt követett el, hogy 2-8 év+előzetesben van? Ez ekkora nagy ügy? Nem értek ehhez, de én csak munkahelyi figyelmeztetésben részesítettem volna, mert ez hol bűncselekmény?!

2022. febr. 8. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fontos, hogy ne kommunikálhassanak ellenőrizetlenül a külvilággal a börtöntöltelékek. Ez egy fegyveres testület, itt szigorúbbak a szabályok.
2022. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom nem csak véletlenül bevitte, hanem esetleg oda is adta valakinek, akinek nem kellett volna, esetleg mivel nem ő az irgalmas szamaritánus még valószínűleg ezért pénzt is fogadott el. Szóval tuti nem a feledékenységéért ül.


Mert ha tényleg csak véletlenül vitte volna be de semmit se csináltak volna a mobiljával akkor azért max kirúgják vagy felfüggesztettet kap.

2022. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ott kicsit más dolog is, csak arról elfelejtett mesélni neked:)
2022. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szigorúan veszik, hogy 2-8 al büntetik és be is dobták előzetesbe. Gondolom akkor, ha egy börtönőr ellop egy csokit míg az átlagember egy enyje-benyje-t kapna a börtönőr meg hívatalos személyek meg a maximumot 2 év letöltendőt előzetessel.

A hivatalos személyek, ha valamit elkövetnek 10x többet kapnak mint egy átlag ember?

2022. febr. 8. 22:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol? Miért?


Arról beszélünk hogy egy BV őr asszisztált egy, a felügyeletére bízott elítélttel, a BV szabályainak megsértéshez.


Ha egy elítéltnél telefont találnak akkor azt fegyelmi eljárás követi, aminek a végére az úgynevezett BV-bíró tesz pontot, fogda-büntetés kiszabásával.


Az őr társtettes, és bűnsegéd volt!

2022. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet én is. A volt bajtársainak ezt mondta, mert miért vallaná be, hogy korrupt volt és segített egy bűnözőnek ellenőrizetlenül telefonálnia.
2022. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na megjött a telefonos.
2022. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
:)))
2022. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok:


Egyébként pedig életszerűtlen a sztori.


Ha ez tényleg így történt volna, annak egy alapos lebaxáson kívül semmi más következménye nem lett volna.


De egyébként a kutya sem vette volna észre mivel az őrök ruházatát nem vizsgálják át. Tehát ahogy besétált vele, úgy műszak végén ki is sétált volna vele.


Rendszeresen üzletelt, valakivel kibaxott, aki ráküldte az operatív tisztet. Ennyi a történet.

2022. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 árokpart ***** válasza:
53%
1-es Mi a problémád a fogvatartottakkal?
2022. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!