Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönőr ezért börtönbe...

Börtönőr ezért börtönbe kerűlt, amiért bevitte a körlrtbe a telefont? Ezért???

Figyelt kérdés
Ismerősöm, aki börtönőr volt, csak otthagyta, mert egy "alja munka kis pénzért" , ahogy ő fogalmazott, most máshol dolgozik és beszélgettem ma és mondta, hogy volt egy másik börtönőr, kollégák voltak és ő sem dolgozik már, mert letartóztatták. Azt mondta, hogy a börtönbe a körlrtbe bevitte a telefont, amit az öltözőbe kellett volna hagyniuk, ami nem is a körletben van. Minden ilyen dolgot ott kell hagyni és ahol a munkaterülete volt, oda bevitte a telefont. Emiatt van börtönben, azonbelűl is letartóztatásban, de nem ahol dolgozott, hanem más megyében. Ezért 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztést kaphat. Ezt nem értem. Azon kívül, hogy szabálytalanságot követett el, ekkora hatalmas bűncselekményt követett el, hogy 2-8 év+előzetesben van? Ez ekkora nagy ügy? Nem értek ehhez, de én csak munkahelyi figyelmeztetésben részesítettem volna, mert ez hol bűncselekmény?!

2022. febr. 8. 21:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

✅ Kérdező : "A hivatalos személyek, ha valamit elkövetnek 10x többet kapnak mint egy átlag ember?"

✅ Barátom, valahogy meg kell akadályozni azt, hogy a maffia beszivárogjon a rendfenntartó szervezetbe, vagy hogy spontán bűnszervezet jöjjön létre ott. Valamint el kell kerülni azt, hogy a törvényembere bemocskolja a törvényt, és/vagy visszaéljen vele.

✅ Igen sajnos súlyosabban kell büntetni !

✅ Nem engedhető meg, hogy a hatóság embere visszaéljen a hatalmával.

2022. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Arra nem gondolsz, hogy valakit valamiről tájékoztatott és ezzel lehet hogy egy másik még folyamatban lévő nyomozást lehetetlenített el? Esetleg bizonyítékokat tüntettek el? És ezt pénzért csinálta a kollégád,ami vesztegetés és hivatallal való visszaélés. Akár egy szőkést is le lehet telefonon egyeztetni.
2022. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12-nek:


A börtönben ellenőrzött körülmények között az elítéltek telefonálhatnak.


Ahonnan volna esély megszökni, onnan az ott lévőknek nem éri meg.


Minden elítéltnek van egy úgynevezett "őrzési fokozat"-a, ami egy 1-4 közötti érték, és rajta van az őrségnél lévő anyagán. Ez függ a büntetés fokozatától (fogház, börtön vagy fegyház), a bűncselekmény fajtájától (vagyon elleni, erőszakos vagy élet-elleni), illetve hogy van -e fegyelmije.


1-es őrzési fokozat:


-Csak fogház fokozatú, vagyon elleni cselekményért elítél, vagy szabálysértést ülő fogvatartott kaphat. Az egész börtön területén felügyelet nélkül szabadon mozoghat, a börtön területét felügyelet nélkül elhagyhatja. Persze csak ha megengedik, vagy küldik valahová. Ez nem "jog", hanem lehetőség.


2-es:


-Fogház vagy börtön fokozat, vagyon elleni, az ítélet mértéke nem haladja meg a 3 évet.


A börtön épületén belül felügyelet nélkül mozoghat, a börtön épületét felügyelet nélkül nem hagyhatja el.


3-as:


-Klasszikus "börtön"-fokozat. Bárki, aki börtönre van ítélve. A börtön épületén belüli körletet felügyelet nélkül nem hagyhatja el.


4-es:


Fegyház-fokozat. A zárkáját felügyelet nélkül nem hagyhatja el.



Minél komolyabb az ítélet és annak oka, annál nehezebb a szökés. Szökésért legalább 3 évet adnak, tehát még a 3-as fokozatúaknak sem éri meg igazán.


Én kereken 3 évet kaptam annak idején, és egy figyelmetlenség folytán 3-as helyett 2-es őrzési fokozatnak megfelelő munkahelyre kerültem. A pusztában dolgoztam egy tehenészetben, mint "szabad-mozgó". Akkor léptem volna le, amikor csak akartam volna. Órákig nem vették volna észre, mert naponta kétszer volt létszámellenőrzés.


Plusz 3 évért megérte volna? Nem beszélve arról, hogy utána kezdésképp lerúgták volna a vesém, majd kapásból soroltak volna 4-es KV fokozatba.


KV: Különösen veszélyes.

2022. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!