Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki durván összevitázik...

Ha valaki durván összevitázik egy tömegközlekedési eszköz sofőrjével vagy beszól neki, akkor az megteheti, hogy többé nem engedi felszállni?

Figyelt kérdés

Elméleti kerdés, de van egy kis alapja. Szoktam pleximaszkot viselni a helyeken, ahol előírt a maszkviselés, mert abban jobban kapok levegőt. Egyszer abban akartam felszállni a buszra, és a sofőr nem akart felengedni, mert hogy az nem jó. Az volt az első gondolatom, hogy intek neki egy "Kapd be!"-t, és inkább megvárom a következő buszt. De aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha emiatt legközelebb, ha ő a sofőr, nem enged fel, és mondjuk pont sietnék? Így inkább átcseréltem normál maszkra.

De érdekelne, hogy ilyesmi miatt megtehetné, hogy többé nem engedi fel az adott utast ha pont az általa vezetett járműre akar felszállni?



2022. febr. 13. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát önmagában azért, mert nem kedvel, nem tagadhatja meg az utazás jogát.


De egyébként arra nem gondoltál, hogy középsú ujj mutogatása nélkül szálsz le és várod meg a következőt? Úgy nem kell lecserélned a maszkodat és a sofőrrel sem kötekszel.... ez most csak egy röpke gondolat volt, hogy nem kell mindnekivel egyből rosszban lenni, akivel nem vagyunk jóban...

2022. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Miután leültem, a látószögén kívülre, természetesen visszacseréltem a plexire. :)
2022. febr. 13. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jó:D


Egyébként tényleg ajánlom, hogy szoktasd le magad gondolatban a beintésről meg ilyesmi. Annyira toxikus a légkör gyakran, pl a tömegközlekedésen. Hömpölygünk kifelé az ajtón, a mögöttem lévő nekilök az elöttem lévőnek, én dobok eg ygyors "bocs"-ot (ahogy ezt a mögöttem lévőtől nem kapom meg) erre jön az arcoskodás elölről, hogy mit lökdösöm.

Vagy ha lassabban szállok le, mint ahogy azt mögöttem elképzelték és már megy az óbégatás.

Minek? Mi célja van annak, ha beszólunk a másiknak? Bármi meg fog változni ettől? A saját idegállapotunkon kívül.

2022. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvánvalóan nem teheti meg, hogy juthat ilyen eszedbe egyáltalán? Az életünket írott jogszabályok és szerződések szabályozzák, nem magánemberek. Te szavazóképes állampolgár vagy?
2022. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
3# Teljesen jó amit írtál:)
2022. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4: Hogy jog szerint nem teheti meg, az nem jelenti azt, hogy nem is fogja. Egy másik példa: Egyszer a pályaudvaron siettem a vonatra, és átgyalogoltam és másztam a síneken. Az induló vonat mellett álló kalauzok azt mondták, ez illegális módja a vonathoz való eljutásnak, így nem szállhatok fel, meg kell várnom a következő. Felszálltam, erre fenyegettek, hogy hívják a rendőrséget. Inkább leszálltam, és megvártam a következőt. Szerintem ez sem volt egészen jogszerű (elvégre érvényes jegy volt nálam), mégis megtették. Persze még mindig jobb volt, mintha kapásból ottfognak és hívják a rendőröket.
2022. febr. 13. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem ők tették meg, te tetted meg, hogy leszálltál. Nem hívtak volna ki senkit. Hagytad magad megfélemlíteni. A sofőr se tudja fizikailag megakadályozni, hogy felszállj, mert nem fog nekiállni veled verekedni. Jó lenne, ha nem lennél ilyen félős, hanem öntudatos állampolgár lennél.
2022. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: Nem áll neki verekedni, de mondhatja, hogy addig nem indul tovább, míg le nem szállok. És így már a többi utast uszítja rám.
2022. febr. 13. 10:33
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Akkor neked is módodban áll intézkedni, pl felhívni a közlekedési vállalatot, rendőrséget kihívni, mert akadályoznak a szabad mozgásban, jegyzőkönyvet felvetetni, a többi utastól támogatást kérni. És mivel a többi utas látja, hogy semmi okot nem adtál, hogy ne engedjen felszállni, nem fognak melléállni, őt fogják izélgetni, hogy induljon már el! Mért vagy te ennyire félős? Nem alattvalóknak születtünk!
2022. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9: Most eszembe jutott egy eset, ami még úgy 25 éve történt, még középsulis koromban. Mentem haza a suliból, vártam a buszt, megjött, és vagy nyolcan álltak előttem az első ajtónál felszállók. Nem volt kedvem sorban állni, ezért, amikor a sofőr kinyitotta a hátsóbb ajtókat a leszállóknak, inkább hátramentem az egyikhez, és ott szálltam fel. Erre torkaszakadtából üvölteni kezdett hátra, hogy szálljak le azonnal. Erre én, hogy miért szállnék, van bérletem, mutattam is. Erre ordít tovább, hogy nem érdekli, hogy van bérletem, először elől álltam a megállóban, majd hátramentem, ez szabályellenes, szálljak lefele, de azonnal, addig nem indul. Mondom, nem szállok. De ezt az egész busz nézte és hallgatta. Végül valaki beszólt már a sofőrnek, hogy mit szívózik, van bérletem, induljon már, mert elkésik, fontos dolga van. Erre végül elindult. Ezt a sofőrt láttam még egy párszor akkoriban az elkövetkező hónapokban, egyszer igencsak tahó, kutya stílusban szólt rá egy felszállóra, hogy mutassa már közelebb a bérletét mert nem látta jól. Utána már nem láttam, gondolom, kirúgták vagy felmondott.
2022. febr. 13. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!