Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki durván összevitázik...

Ha valaki durván összevitázik egy tömegközlekedési eszköz sofőrjével vagy beszól neki, akkor az megteheti, hogy többé nem engedi felszállni?

Figyelt kérdés

Elméleti kerdés, de van egy kis alapja. Szoktam pleximaszkot viselni a helyeken, ahol előírt a maszkviselés, mert abban jobban kapok levegőt. Egyszer abban akartam felszállni a buszra, és a sofőr nem akart felengedni, mert hogy az nem jó. Az volt az első gondolatom, hogy intek neki egy "Kapd be!"-t, és inkább megvárom a következő buszt. De aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha emiatt legközelebb, ha ő a sofőr, nem enged fel, és mondjuk pont sietnék? Így inkább átcseréltem normál maszkra.

De érdekelne, hogy ilyesmi miatt megtehetné, hogy többé nem engedi fel az adott utast ha pont az általa vezetett járműre akar felszállni?



2022. febr. 13. 09:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szabály szerint jogos volt a felszólítása, hogy gyere előre, nekik a szabályokat be kell tartani. De a gyakorlatban győzött az észszerűség, és belenyugodott, hogy csak messziről látta a bérletedet. Hivatalosan közelről kellene, hogy meggyőződjön róla, hogy érvényes. Hogy modortalan, az emberi hiba, de valójában azt is meg lehet érteni, persze, hogy dühös, ha a szabályos munkavégzésében akadályozzák.
2022. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11: Nem, közelről látta, előrementem mutatni, és akkor is azt akarta, hogy szálljak le.
2022. febr. 13. 13:56
 13/13 anonim ***** válasza:

A sofőr azt teheti meg, hogy felhívja a figyelmedet a buszon való utazás jelenlegi feltételeire, és ha ennek nem teszel eleget, akkor megkérhet, hogy szállj le.


A pleximaszk nem takarja sem a szádat, sem az orrodat, ezért teljesen jogosan kérne meg, hogy szállj le.


A beintés ezek után szintén teljesen fölösleges, hiszen te sérted meg a szabályokat, nem ő.


Amúgy ha úgy érzed, hogy nem kapsz levegőt egy sima textilmaszkban sem, akkor valami gond van. Vagy a légzésfunkciód nem megfelelő, vagy pszichésen parázol rá arra, hogy nem kapsz levegőt, miközben nagyon is kapsz. Egyik sem normális.

2022. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!