Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki abban halt meg, hogy tömegközlekedési eszköz záródó ajtaja odacsípte?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy el is indult a jármű, és annak következtében aláesett valaki, mert arról hallottam, hogy igen, hanem arra, hogy szimplán egy záródó ajtó úgy odacsukott valakit, hogy meghalt? Ha igen, buszon, villamoson, vagy metrón, és melyik típuson, típusokon?

2021. okt. 18. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem, az ajtóknak nincs olyan hatalmas erejük hogy összenyomjanak valakit.
2021. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Engem már a londoni metró ajtó is odacsukott, de nem okozott gondot.
2021. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
A többségük már évtizedek óta el van látva valamilyen nyomatékszabályozáson alapuló védelmi berendezéssel. Magyarán ha nem tud bezáródni akkor kinyílik és leállítja a jármű indulását. A BKV buszokon talán a '80-as, '90-es években lehetett ez utoljára probléma, vasúton meg korábban peronőrök és kalauzok feladata volt az ajtó nyitás/csukás pont azért, hogy ne az utasok legyenek veszélyben.
2021. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Egészen, egészen extrém dolgoknak kellene ahhoz egyszerre összejönnie, hogy ettől az illető meghaljon. Pl. valmi mentális zavar. Pánik. De még ezt sem tudom elképzelni.

Öreg vsgyok, de a régi buszokon sem volt olyan kemény a záródás, higy öljön.

A metrókocsik ajtsja volt a legdurvábban záródó.

Ha kidugtad s nyakad, kb. vízszintesen, esetleg az eltörhette a gigád. De ahhiz szándékisság és jó ritmusérzék kellett, higy a segédvezető ne vegyen észre.

2021. okt. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon extrém esetet tudok csak elképzelni. Például valaki fut és a záródó ajtót lefejeli, majd úgy esik, hogy valamilyen keményebb tárgyat is lefejel. De azért ez már eléggé Darwin-díjas.
2021. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Csak olyan esetek voltak, hogy úgy zárta oda, hogy az utas egyik lába már a járdán volt, másik meg még a buszon/villamoson, és ahogy elindult a jármű, az utas aláesett a kerék meg átment rajta, és attól halt meg. Ez is főleg régi típusú járműveknél (tehát Ikarus 200-asoknál meg FVV villamosoknál fordult elő).

De maga az ajtó nem üt akkorát, hogy közvetlenül attól haljon meg valaki.


Az új típusú buszokon elvileg van ajtófék, azaz addig nem engedi elindulni amíg be nem csukódott az ajtó teljesen, gyakorlatban ezt sajnos sokszor kiiktatják.

2021. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem olyan erősek azok az ajtók.

Olyan viszont már volt, hogy kinyílt az ajtó, kiesett és meghalt szerencsétlen.

2021. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Elég sok videó kering metrókról, amik elindultak becsípett végtaggal. Ha nem is voltak halálosak ezek az esetek, maradandó fogyatékosságot okoztak.
2021. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A legkomolyabb a hév szerelvenyek ajtaja, az jó nagyot üt, de szerintem egy kisebb zúzódás, nagyon szerencsétlen esetben max orrcsont vagy kéztörés/ujjtörés lehet belőle.
2021. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Kizárt dolog, hogy akkora erőt tudjon kifejteni az ajtó. Pont ezért, hogy ne legyen olyan komoly baleset.

Nekem úgy 1980 körül, gyerekként becsukta a lábamat egy távolsági busz ajtaja, amire alig tudtam fellépni a tömegtől. Konkrétan, a sarkamat, a bokám már nem volt érintett. Fél perc után sikerült kinyittatni a sofőrrel, mert köztünk volt még egy csomó ember, mint a szardíniák a dobozban. Semmi sérülés nem történt, csak kicsit fájt pár órán keresztül.

2021. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!