Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhető-e sérelemdíj fényképfe...

Kérhető-e sérelemdíj fényképfelvétel készítése esetén, ha az érintett kifejezetten megtiltotta annak elkészítését, de a felvétel felhasználása nem ismert?

Figyelt kérdés

A bolond szomszédunk elárkádoza a háza előtti járdát, mert zavarta, hogy mindenki ott közlekedik. Én elraktam onnan a köveket mert szerintem belesetveszélyes volt. Ezt ő meglátta és kitért magából, hogy én hogy merek hozzányúlni az ő háza előtti dolgokhoz. Na ezen jól összevitatkoztunk. A dologból valószínűleg bírósági, vagy önkormányzati közterületfelügyeleti ügy lesz. Viszont amikor ezen veszekedtünk a felesége felvételt készített rólam. A felvétel készítésekor kifejezetten mondtam, hogy nem járulok hozzá a felvétel készítéséhez, ennek ellenére elkészítette a felvételt. Erre tanu is van, mert mondta is, hogy felvesz, hogy ott vagyok (amúgy közterületen, de az ő háza előtt). Ezt mások is hallották. Azt viszont nem tudom, hogy a felvételt mire akarja felhasználni, maguk élvezkednek rajta, vagy mi lesz vele, de akkor is felvettek úgy, hogy nem járultam hozzá.

A kérdésem, hogy ilyen esetben jogosult vagyok-e sérelemdíjra?



2022. febr. 19. 13:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9: Még ha így is lenne, ahogy mondod, akkor olvasd el a magyarázó részt is, mert a felhasználás alatt az otthoni, saját célú tárolás is értendő. Természetesen más a sérelem mértéke, ha csak otthon nézegetik és más ha kiteszi a netre, de ettől függetlenül mindegyik felhasználás. Meg hát az összes jogi magyarázat is külön ezeli, hiszen ráutaló magatartással is hozzá lehet járulni a felvétel elkészítéséhez, ami az otthoni tároláshoz elég, de az interneten való közzétételhez már korántsem.

De még ha nem lenne igazam, akkor sem hinném, hogy emiatt barom lennék. Egy kérdést tettem fel, de neked valamiért nem tetszett, ezért alapból és ismeretlenül lebarmozol. Miért nem lehet ezt kultúráltan, értelmes ember módjára leírni?

Vagy te vagy a szomszédom, aki kirakta a köveket és készítette a felvételt?

2022. febr. 19. 14:35
 12/14 A kérdező kommentje:
#9: Akkor ezt még tanulmányozd, mielőtt lebarmozol: [link]
2022. febr. 19. 14:38
 13/14 anonim ***** válasza:

17es cikk. Sokszor változott azóta a szabályozás :)

Látom csak nem akarod megérteni, de nembaj majd a rendőr is kiröhög legalább.

2022. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
7: Azért van itt komoly jogász, csak nem ugrik minden szóra.
2022. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!