Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató hogyan adhat egy...

A munkáltató hogyan adhat egy vélt követelést végrehajtóhoz, bírósági döntés nélkül?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy nem töltöttem le a felmondási időt, mert a próbaidőt csak pár nappal túlléptem. Utána nem is beszéltem a volt munkáltatómmal, még az utána kiküldött munkahelyi papírokat sem vettem át a postán. Sőt még le sem írtam nekik a felmondást, csak telefonon közöltem az illetékessel és letiltottam a számát. Jött egy végrehajtótól egy levél, hogy a volt munkáltatóm több százezer távolléti díjat követel rajtam. A kérdésem, hogy adhatja a munkáltató a vélt követelését végrehajtóhoz, úgy hogy a bíróság nem ítélte meg, hogy jogos-e a követelés. Szerintem a végrehajtó sem tehet semmit, bírósági döntés nélkül. Mivel a munkáltató nem döntheti el, hogy ő x összeget követel és az jogos. Ha követelése van, azt szerintem a bíróság felé kell beadnia, nem a végrehajtó felé. Bíróságtól meg nem kaptam értesítést.

2022. febr. 19. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne követelhetne. A munkaszerződésedben benne volt. Fizessed csak ki szépen, ha ilyen hányadék módon vagy képes egy munkahelyről eljönni.
2022. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az észrevételed észszerű, azonban nem helyénvaló.


Az Mt. lehetővé teszi a munkáltatónak, hogy bírósági per nélkül, fizetési felszólítással követeljen a munkavállalón a törvényben meghatározott összeget. (Mt. 285. §)


A fizetési felszólítást, ha nem támadod meg, azt a végrehajtási törvény alapján, végrehajtási záradékkal látja el a bíróság. A V. záradékkal ellátott fizetési felszólítás végrehajtható okirat, így azonnal repül is a végrehajtóhoz, aki azt végrehajtja.


Ez alapján nem sokat tudsz tenni, a te hibád, hogy szó nélkül leléptél, elég sok ponton szegted meg az Mt-t és a munkaszerződésedet. Egyébként a felmondásod is jogellenes volt, mivel azt írásban kell közölni, szóval még sokkal rosszabbal is járhatnál (bár emiatt 90%, hogy nem fog perelni).


Bizakodj, hogy kártérítést ne kérjen...

2022. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, jól feldühíthetted a volt munkáltatódat, mert a fenti eljárás adminisztrálása nem egy könnyű és olcsó folyamat, igaz hogy végső soron te fizeted ezek költségét is, azonban a munkáltató előlegzi. Sok helyen szimplán hagyják az egészet a fenébe. Szóval nem voltál valami korrekt, és okos sem...
2022. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ezért lenne érdemes a postát nem csak kihajítani :D
2022. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na de a munkáltató nem döntheti el önkényesen, hogy neki igaza van. Ha követelése van a munkavállaló felé, azt a bíróság felé kell benyújtania. S engem senki meg se kérdez erről?
2022. febr. 19. 17:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munkáltató döntötte el, hanem a munka törvénykönyvébe foglaltak.
2022. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el még egyszer a 2. választ, abban minden benne van. Ezután olvasd el a hivatkozott szakaszokat.
2022. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem álltál sorba mikor az észt osztogatták. Nem kellett volna kidobni a fizetési felszólítást. Kvázi azzal lettél "megkérdezve".

Ez pont olyan hogyha közjegyzői ellenjegyzésbe van foglalva mondjuk egy bérleti szerződés és te azt megszeged mondjuk egy károkozással az is mehet a végrehajtóhoz azonnal, amint végrehajtási záradék került rá ha nem támadja meg a bérlő.

2022. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A fenti munkajogi "fizetéséi felszólítás" gyakorlatilag úgy működik, mint egy fizetési meghagyás (FMH). Teljesen jogszerű.
2022. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De milyen fizetési felszólításról beszélsz? Fizetési felszólítás nem is jött. A munkáltató gondolom a papírokat küldte ki, miután felmondtam, de azt át se vettem.
2022. febr. 19. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!