Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibázott a munkáltató, mit...

Hibázott a munkáltató, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pàr évvel ezelött egy bedőlt hitel miatt 33% àt vontàk a béremnek.

1.5 év utàn abbahagytàk a levonàst mert a munkàltatóm szerint letelt amit fizetnem kellett. Igy most 2 év letelte utàn ismét kaptam levelet a bérletiltàsról mert akkoriban marad még fent tartozàs. Persze ismét 100ezres végrehajtói dijjal és kamatokkal megspékelve. Én nem hibàztam mivel nem volt beleszollàsom. Mit tegyek, ki fizessen?



2014. aug. 6. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
kinek tartoztál? a munkáltatódnak?
2014. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy banknak tartoztam!
2014. aug. 6. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
ezt a munkáltatóval peres úton lejátszhatod, de addig is ki kell fizetned a díjakat, kamatokat
2014. aug. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a munkáltató kap egy levelet az összeggel. Ha azt elérte, többet nem vonhat. A közben felgyűlt plusz kamatról új tájékoztatást kellett volna küldenie a végtehajtónak, ő hibázott, ha akkor nem tette.
2014. aug. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudni, hogy ténylegesen ki hibázott, de úgy néz ki, hogy majdnem mindenki. Még a kérdező is.


A munkáltató azért, mert amíg nem küld értesítést a bank arról, hogy az adós megfizette a tartozását, köteles lett volna vonni, még akkor is, ha túlvonja. Amint azt érzékeli, hogy szerinte lassan letelik a tartozás, írásban meg kell keresni a bankot, hogy kb. még mennyi összeg van hátra.


A bank azért hibázott, mert 1-2 havi be nem folyó törlesztés után nem kérdezett rá a munkáltatónál, hogy miért állt le a letiltás, mikor még a tartozás fennáll.


A kérdező azért, mert nem kísérte figyelemmel a tartozása megtérülését, feltétel nélkül elfogadta azt, ami a feje felett zajlott, nem egyeztetett sem a munkáltatóval, sem a végrehajtóval, sem a bankkal.


Csak hozzáfűzöm: A végrehajtó nem küld a maradéktalan kifizetésről értesítést, hiszen nem számol kamatokat. Ő kiad egy letiltást egy tőkeösszeggel, dátumokkal megspékelve, a többi a munkáltató és a bank dolga. Őt az érdekli, hogy a végrehajtói díja befolyik-e vagy sem.

2014. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a ma 06:06-os írja.

Plusz a tartozásod összegéről neked is küldtek értesítőt.

Ha kevesebb ideig vonták a letiltást, szólhattál volna a munkáltatódnak, vagy a letiltónak, vagy fizethetted volna saját magad.

2014. aug. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek! Ma voltam ügyvédnél ugyhogy màr intézödik a dolog. Én a mai napig semmilyen levelet nem kaptam a tartozàsom összegéröl. Miutàn abbahagyta a munkàltatom a levonàst adott egy papirt , hogy vége a hitelnek. Még aznap voltam a bankba hogy igazoljàk le hogy vége. Szinte elzavartak hogy majd postàn küldik azota vàrom.. A végrehajtót sem én sem a munkàltatóm nem éri utol telefont nem veszi fel levelemre nem vàlaszol.

Szóval én mentem utànna és megyek is.

2014. aug. 7. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

nem is neked küldik a letiltásról a levelet, hanem a munkáltatónak, és ő köteles téged tájékoztatni.


És mivel én bérügyekkel foglalkozom, tudom, hogy a közben gyűlő kamatokról bizony jönni szokott később új levél :(

2014. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ÜDV!

Több dolog fordulhat elő.

1, a munkáltató helyesen járt el és időben befejezte a letiltást.,

2 ha a munkáltató korábban hagyta abba a letiltást és megállapítható, hogy ö hibázott akkor ilyen esetben a munkáltató készfizetőkezesként felel a lenem vont összegér és kamataiért,

3 lehet, hogy új végrehajtási ügyed van, ami független a korábbitól.

Kérdezz rá, egyeztess mint a munkáltatóval illetve ügyfélfogadási időben a végrehajtóval

üdv.

2014. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!