Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A munkáltató tudni fogja a...

A munkáltató tudni fogja a letiltás pontos okát a behajtóktól?

Figyelt kérdés

Egy elvesztett per során úgy rendelkeztek, hogy a perköltséget nekem kell fizetnem, a behajtó annak idején nem talált semmit a nevemen, jövedelmem még nem volt. Azóta nem kerestek, lassan gyanús hogy esedékes lesz hogy újra felkeresnek, mert lejár az 5 év, úgy tudom előtte ránéznek az emberre az elévülés miatt.


Arra vagyok kíváncsi, vajon ha a behajtó felkeresi a céget ahol dolgozok, munkabérletiltás ügyében, azt pontosan közölni fogja, hogy milyen eljárás során keletkezett a behajtandó összeg? (Nem arra gondolok, hogy "perköltség" és kész, hanem KONKRÉTAN az ügyről ki fog-e derülni valami a munkáltatóm felé.)


Kérem olyanok írjanak, akik vagy hozzáértők, vagy átestek már ilyen letiltásos ügyön és pontosan tudják, mit tartalmaz egy ilyen papír.

Köszi előre is!



2017. jan. 29. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem, még azt sem feltétlen, hogy milyen jogcimen vonnak pénzt töled, erre legfeljebb abból tippelhetnek, hoyg hová megy a pénz.
2017. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Az első téved, több letiltásos papír is ment át a kezemen már és oda volt írva, hogy milyen jocímen vonnak, pl. hitelkártya partozás.
2017. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
*tartozás
2017. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, annyi tuti ki fog derülni, hogy x városi bíróság részére, még azt sem bánom, ha a perköltség mint olyan kiderül, de az ügy részletei (most mondok valami marhaságot: tegyük fel elloptam egy bicajt /nyilván nem, csak a példa kedvéért/, de nem tudták rám bizonyítani, de én sem, hogy nem én voltam, így büntetést nem kaptam, de a perköltség egy részét rám terhelték, és nem akarom hogy kiderüljön), szerintetek mekkora esélye van, hogy a munkáltatóm ezt a konkrét "biciklilopásos" esetet megtudja és nem csak annyit, hogy "perköltség"? Tehát a konkrét ügyről?
2017. jan. 29. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem fizeted ki? Vagy kérsz részletfizetést, akkor nem terhetlik a fizetésre.
2017. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ügy háttere nem lesz benne, csak az, hogy az ilyen és ilyen számú végrehajtható okirat alapján ki a jogosult és milyen összegben.
2017. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!