Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gondnokság alá helyeznek,ak...

Ha gondnokság alá helyeznek,akkor nincs esélyem normális életre?

Figyelt kérdés
Mentális betegségre hivatkozva.
2022. febr. 21. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű valakit gondnokság alá helyezni, pláne teljes gondnokság alá.
2022. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy részleges vagy kizárólagos módon kerülsz gondnokság alá. És persze leginkább a gondnokodon múlik, hisz attól függ ki használja-e a helyzetet.

Ideális esetben ugyanúgy dolgozhatsz meg szórakozhatsz me gélheted az életed mint bárki más, csak ha szerződést kötsz (pl új számlacsomag telefonhoz, banki ügyintézések, ilyesmi) akkor kell a gondviselőd aláírása is, illetve lehet, hogy a fizetésedet ő kezeli. Deee ideális esetben, azaz ha nem köcsög a gondviselőd, ez abban kimerül, hogy nem hagyja, hogy megvedd az első teleshopos edénykészletet 500.000ért amit rád akarnak sózni, amúgy zámon tartja, hogy mennyi pénzed van és segít bevásárolni vagy ilyesmi.

Kicsit olyan ez mint eg ynagkyamasz élete aki már dolgozik, de jogilag és pénzügyileg még a szülei képviselik.


Szóval egyáltalán nem világvége, ha a gondviselő tényleg a javadat akarja.

2022. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ez sok mindentől függ. Első körben közeli hozzátartozónak ajánlják fel, legyen gyám. Én is voltam gyám. Aláírásom nélkül nem sokat ért az ő aláírása. Egyedül nem vehet fel kölcsönt, nem adhatja el a házát és ilyenek. Nálam úgy volt én kaptam meg a járandóságának felét. Persze bármikor ellenőrizhetik az én a gyám alá helyezettre költöm-é. Van kijelölt gyám ha családtag nem vállalja. Az már ciki, mert sok ember gyámsága tartozik hozzá. Nagy általánosságban a ejtenek a gyám alá helyezettre, csak is amit kötelező. Kb olyan, mint a kirendelt ügyvéd.
2022. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tegnap 18:02 Miért nem egyszerű? Volt két dokitól egybehangzó kórkép. Bíróság, kirendelt ügyvéddel, akit egyszer láttunk. A bíró simán elrendelte a gyám alá helyezést. Megkérdezték leszek a gyám, vagy kirendelnek egyet.
2022. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!