Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató a SAJÁT indokát el...

Munkáltató a SAJÁT indokát el kell fogadja azonnali felmondás indokaként? Ha egyszer ő maga ezt jogosnak érzi, akkor vele szemben is jogos, ez evidens, nem?

Figyelt kérdés

Új főnök jött és sorra rúgdalja ki a régi gárda embereit azonnali hatállyal, a napnál világosabb hogy miért így-mert így nem kell végkielégítést fizetnie.

Az indok minden ember esetében ugyanaz: munkaviszonyát a mai nappal azonnali hatállyal megszüntetem, indoklás (1 kis mondatka): összeférhetetlen magatartás.


További kifejtés, alátámasztás nincs.


A kérdésem az: ha én, a munkavállaló maholnap gondolok egyet és azonnali hatállyal felmondok, ezzel az indokkal, akkor ezt a cég el kell fogadja?

Hát ha ő ez egy érvényes valid indoknak gondolja az azonnalihoz, akkor meg kell állja a helyét, ha én írom bele akkor is nem?

Mert egy magatartás mindig kétirányú két fél közt megy végbe. És ha az egyik félnek joga van összeférhetetlennek minősíteni a másik viselkedését, akkor a másik félnek is joga van összeférhetetlennek minősíteni az egyik fél viselkedését.


2022. febr. 24. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem kell elfogadnia, a munkavállalóknak sem. Munkaügyi perben simán vesztes egy ilyen alá nem támasztott indokkal történt felmondás.
2022. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Senkinek nem kell elfogadnia, a munkavállalóknak sem"


nem teljesen érted akkor a kérdést meg a szitut.

Az el kell fogadnit úgy értem, hogy ha én azonnalivla mondok fel, akkor az Mt szerint nekem jár a végkielégítés és a teljes felmondási idő fizetve amit nem kell letöltenem. Esetemben ez 2+2 havi pénz lenne.

Szóval ha én maholnap ezzel az indokkal azonnali hatállyal felmondok akkor a cégnek perkálnia kell? Hiszen ha ez valid indok, akkor a felmondás él, ha a felmondás él, akkor meg jár ami jár.

Akkor az 2+2 havi pénz a kezembe,

ez a kérdés. ezt értem "elfogadás" alatt.

2022. febr. 24. 10:49
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Munkaügyi bíróság, alá kell támasztania, ha nem tudja, akkor kártérítés, bármely oldalról is legyen szó.
2022. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor újra megkérdezem. Ha én ma beadom a felmondást azonnalival, akkor a cégnek fizetnie kell nekem vagy sem?


Mert a bíróság egy dolog. Az majd sok hónap akár több év alatt dönt.

Na de a kifizetésnek meg utolsó munkában töltött nap + max 5 nappal meg kell történjen...

2022. febr. 24. 10:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha te maholnap ezzel felmondasz, akkor a cég(már, ha értelmes) nem perkál, hanem munkaügyi pert indít ellened, és még a kiesésed okozta vélt vagy valós költségeket is leperli rólad.

Ugyan ezt megteheti bármely így kirúgott munkavállaló is. Az elmaradt bért, végkielégítést és/vagy a munkaviszonyának visszaállítását fogja megítélni a bíróság, ha nem volt alátámasztva a kirúgásának indoka.

2022. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#2: csak akkor ha munkáltató jogsértést követett el veled szembe...
2022. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

" csak akkor ha munkáltató jogsértést követett el veled szembe..."


Hát pont akkora jogsértést mint amit a dolgozók elkövettek vele szemben... pont akkorát. Az új főnök aki 1 hónapja van itt, a hasára és 5-10 akár 20 éve itt dolgozókat 1 mondattal kirúg. Indok összeférhetetlen magatartás.


Na most mit követett el egy 10 éve itt levő egy 1 hónapja itt levővel szemben vajon? Semmit.

Na ezt a semmit én is ráfoghatom a cégre, ha már a cég ráfogja az alklamazottra. Ha nekik joguk van hozzá , nekem miért ne lenne?

csak úgy 1 mondattal nulla alátámasztással elintézve ahogy ők teszik.

Nekik joguk van hozzá nekem is nem?

2022. febr. 24. 11:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért vagy ennyire értetlen?


A felmondást senki nem köteles elfogadni. Ha nem kerül elfogadásra, akkor születik egy jogi konfliktus, amit csak bíróság tud törvényesen elrendezni.


Ha a munkáltató azonnali hatállyal felmond a munkavállalónak, a munkavállaló ezt pedig elfogadja, akkor nincs probléma, a törvényi keretek szabályozzák a további lépéseket (végkielégítés, felmondási idő kitöltése, stb.). Ugyanez igaz fordítva is.


Ha valamelyik fél sérelmezi a felmondást, akkor marad a munkaügyi per. Amíg ez nem rendeződik, addig a végkielégítés sem jár, akárki mondott fel a másiknak.

2022. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Ha a munkáltató azonnali hatállyal felmond a munkavállalónak, a munkavállaló ezt pedig elfogadja, „


Már BOCSÁNAT de a felmondás az nem egészen véletlenül egy EGYOLDALÚ jognyilatkozat amit nem elfogadni kell (nem kell..) csak tudomásul venni?


Érdeklődnék: hogy néz ki az a helyzet amikor a melós nem fogadja el a felmondást? Hát ha le kell adni a belépőkártyát is és többet a cég területére se léphet be, akkor hogy tudja nem elfogadni?

2022. febr. 24. 11:18
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Mért nem akarod megérteni? Nem, nekik sincs joguk hozzá. Attól, hogy az elküldött emberek beletörődtek, még nem jogszerű. Ha perelnének, nyernének.
2022. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!