Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha rendőrségi...

Mi történik, ha rendőrségi jelentés készül arról, hogy megütöttem valakit?

Figyelt kérdés

Egy elég durván elfajult családi veszekedés, és dulakodás közben én ütöttem, amiért (nevezzük Sanyinak) Sanyi megpróbálta a nővéremet lelökni a lépcsőn. Utána Sanyi hívta a rendőröket, és jelentés készült róla. (látható nyoma nincs az ütésnek, de elsimertem, hogy megtörtént)

Szóval a kérdés az, hogy ez kihathat e a jövőmre? Mármint a későbbiekben gyerekekkel szeretnék majd dolgozni, és most félek, hogy emiatt ez nem lesz lehetséges..

17/l



2022. febr. 26. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Magánindítványról nyilatkozás történt?
2022. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1- es, az mit jelent?
2022. febr. 27. 04:14
 3/8 anonim ***** válasza:

A magánindítvány egy olyan közokirat, amit az adott hatóság töltet ki a sértettel, ha az kívánja az elkövető megbüntetését.


Mivel külsérelmi nyom nem keletkezett, és felteszem orvoshoz sem ment egyikőtök sem látleletet vetetni, ezért ilyen esetben a rendőr egy ilyen ún. magánindítványt ajánl fel nektek.


Ha ezzel nem él egyikőtök sem, akkor a hatóság sem tud mit csinálni, mert senki nem vádol senkit.


Honnan tudod, hogy készült jelentés? Az írásbeli jelentést nem a helyszínen, hanem a kapitányságon\őrsön belül készítik, elektronikusan, de jelentés is csak akkor íródik, ha történt konkrét rendőri intézkedés, vagy más beavatkozás.

2022. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

semmi para.

16 évesen kettő, végigfolytatott szabályséerési eljárás (lopás) miatt haloványan felvetődött, hogy kiraknak az ország összes középiskolájából (1970 körül volt ez: szigorú idők).

De nem lett semmi ilyen, 9 évig dolgoztam gazdasági iazgatóként, azután meg egyetemi tanár lettem.

Testi sértésről sincs szó, garázdaságnak meg elég karcsú esemény.

2022. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Testi sértésnek akkor lehetne venni, ha lenne orvosi szakvélemény, meg igény is arra, hogy jogerőre emelkedjen az ügy (magánindítvány).

Garázdaság a helyszín jellege végett nem is lehetséges, illetve azért sem, mert a garázdaság nem egyenlő a rendzavarással (aki mást megver vagy verekedésre felhív).


De egyébként hogy a kérdésre végre konkrétat is mondjak: gyakorlati szempontból ez SEMMI. Vagyis nem fog látszani "sehol", tehát nyugodtan tanulj annak aminek szeretnél.

2022. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne higyj az #5 nek, a 12:06 osnak! Azt sem tudja, hogy mi az a rendőri jelentés.
2022. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondj jobb választ, 6-os.
2022. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dzsoki ***** válasza:
A kérdésben az van,hogy készült rendőrségi jelentés. Vagyis téged is meghallgattak,hogy a hugi lépcsőn való lelökése elkerülése érdekében ütöttél. Mi a kérdés?
2022. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!