Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves vagyok, és ügyvédek,...

16 éves vagyok, és ügyvédek, igazságügyi dolgozók segítségére lenne szükségem internetes zaklatás ügyében! Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
2017-ben megismertem az Instagram oldalon egy fiúnak magát kiadó illetőt. Az elkövető igazi személyazonosságát, fizikai kinézetét nem tudom, nincs róla információm. Ez azóta tart, viszont egyre inkább kezd elfajulni. Az évek alatt több tíz hamis profillal írt rám, viszont most egy bizonyos profilról fenyeget azzal, hogy elmondja a szüleimnek a köztünk történt intim dolgokat. Elvileg már a profilján is nagykorú (18 éves elmúlt) én pedig 16 éves vagyok. Naív voltam, és kapcsolatokba manipulált, elég szexuális beszélgetéseket folytattunk. Soha sem láttam személyesen, soha sem hívott fel. Tudom, hogy hibás vagyok amiért nem jöttem ki ebből hamarabb, de minél előbb meg kéne oldanom a helyzetet. Olyan információkat tud rólam és a családomról, amiket nem mondtam el soha, egyik fióknak sem. Mostanában a Messenger alkalmazáson folyik ez. Rettegek ettől a lehetőségtől, a szüleim pedig nem alkalmasak arra, hogy szóljak nekik. Nagyon nagy bajban lennék, szeretném egyedül megoldani. Mi a teendő, mit javasolnak?

2022. márc. 18. 21:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok, itt pedig egy felnőtt férfiről van szó.
2022. márc. 18. 21:48
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudja hol laksz? Hova jársz iskolába?
2022. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azt tudja hogy hova járok iskolába, és mikor végzek egyes napokon. Azt is tudja mi édesapám érdekeltségi köre. Egyiket se említettem meg az illetőnek.
2022. márc. 18. 22:08
 4/24 anonim ***** válasza:
Ki volt rakva az iskolád a facebook oldaladra/messengeredre?
2022. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

" Naív voltam, és kapcsolatokba manipulált, elég szexuális beszélgetéseket folytattunk."


Ha csak beszélgetés volt abban nincs semmi "extra". Simán tiltod mindenhol és kész. De ha volt más is, pl küldtél képeket vagy ilyesmi akkor fogod valamelyik beszámítható nagykorú rokonodat, befáradtok a rendőrségre és tesztek egy feljelentést.

2022. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A zaklatás pontot ajánlanám itt:


[link]

2022. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyetlen alkalommal történt képcserére, viszont azzal nem fenyegetőzött. Viszont az üzenetek ha tiltom, ha nem, ugyanúgy meglesznek a másik félnek, bármikor elküldheti a szüleimnek képernyőfotón keresztül
2022. márc. 18. 22:15
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Okés, tehát akkor a szüleid reakciójától félsz a legjobban, igaz?
2022. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Maga alatt vágná a fát. Közöld vele, ha még egyszer megkeres zaklatásért feljelented (ha eddig nem tetted) és tégy is úgy.
2022. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleimtől nagyon félek. Régebben rajtakaptak ezen, akkor nagyon nagy volt a büntetés. Persze itt én vagyok a hibás, amiért folytattam, de 12 éves voltam mikor az egész kezdődött. És azért félek neki ezt megmondani, mivel akkor egyből írna elvileg a szüleimnek. Most az az álláspontja, hogy hagyjam ott fokozatosan és akkor nem lesz baj
2022. márc. 18. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!