Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Becsületsértés,zaklatás,ismerő...

Becsületsértés,zaklatás,ismerősök zaklatása,Képekkel való visszaélés és jogtalan hasznáalta miatt mit lehet kapni?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon volt munkatársam/barátom egyik napról a másikra kifordult. Kirakott a facebook oldalára hirdetni engemet. mi több jogtalanul töltötte fel a képemet nem csak facebookon a becsületsérő írásával együtt. Mi több ismerőseinek és a én ismerőseimnek is küldött rólam képeket és hazug történetet miszerint milyen vagyok. ezzel becsületemet sérti és rossz hírnevet kelt. Mi több hirdet engem. felrakott a rosszlányokra is és arcos fotóval együtt. mi több a telefonszámomat is oda írta a profilba. ami miatt most rengeteg ember zaklat. De emellett fenyegetőzik és nem hajlando 9x alkalommali kérésre se eltávolítani a becsület sértő bejegyzést. És egész nap a rokonokat és ismerősőket zaklatja a hülyeségével és a képeimmel. A engedély kérések mappám már hosszú egy nap alatt. És még neki áll feljebb és leszarja a egészet és csinálja tovább. Képernyő mentések vannak hogy felrakott fizetős oldalra hirdetni mi több többszöri kérésre se távolította el a fotómat. Ő ezt azzal a cimmel koronázta meg hogy "segít a Coming out-ban" De azt nem így kell. Ez rossz akarás. (mellesleg mindenki tudja rólam nagyjából.) És nem hajlandó leállni töbszöri felszólításra sem. Szerintetek mit lehet tenni? rendősrésg megoldja? Munkahelyen ráförmedtek hogy lehet ilyen bunko paraszt egyik napról a másikra.

2022. jan. 6. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali rendőrségi feljelentés a bizonyítékokkal. Ez a személyiségi jogaiddal való visszaélés legsúlyosabb formája, akár börtönbe is kerülhet. Fogadj ügyvédet, mert polgári eljárásban akár milliós nagyságrendű sérelemdíjra is számíthatsz. Van olyan ügyvéd, aki sikerdíjért elvállalja, nem is kell előre fizetni.
2022. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendörségen tegyél feljelentést zaklatás, személyiségi jogok megsértése és személyi adatokkal való visszaélés miatt.
2022. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán tehetsz feljelentést! Ahogy az előzőek írják.
2022. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Érdemes lenne tudni az előzményeket is.
2022. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
4-es: semmiféle elözmény nem jogosít fel senkit ilyenre, ez egyszerüen becsületsértés, az ilyenért jogosan kap az illetö igen komoly büntetést!
2022. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

4-es

Miért lenne jó tudni az előzményeket?


Teljesen mindegy, hogy az illető milyen indokkal teszi ezt, akkor is bűncselekmény.

2022. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Én sem tudok mást mondani! Feljelentés! Egy csomó ilyen megússza büntetlenül nehogy már egy legyen közülük!
2022. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem állítottam olyant, hogy mindez nem lenne súlyosan jogsértő.

De ha az illető nem lett minden átmenet nélkül bolond, akkor történnie kellett olyan dolgoknak, amelyekre így reagált.

Lehet, a kérdező járna rosszabbul egy feljelentés után.

Nem, nem állítom, nem feltételem, hogy adott rá okot. Megosztani sem kell velünk. Csak az úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött érzet van bennem.

2022. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az előzmény hogy a illető "sajnál" minket milyen tudatlanok vagyunk. A hátunk mögött elhord mindennek és szerinte nem normálsi ember vagyok mert oltatlan vagyok meg stb stb és mert a eredeti régi facebookomat nem használom hanem újat amint már a valós személyemet képviselem amilyen vagyok. De ő ezt egy igen szép kis mesével megfűszerezve a saját profilján meghirdetett és a ismerőseinek ajánlag engem. Mi több a rokonokat zaklatja a egésszel. Semmi előzmény nincs csak hogy lenéz mint tudatlan munkatársat. A mai nap munkahelyen mindenki csodálkozott hogy ő ilyet tett. Rasszista modon lenézi a tudatlan embert és kijelentette ilyenekkel nem hajlandó egy konténerbe leülni. És sorolhatnám a ilyen megjegyzéseit. viszont minden nemű ok és jel nélkül tegnapi nap reggel ez fogadott hogy a bátyám ír hogy kirakott engem igen csak becsület sértő hirdetésként mi több még a rosszlányokon is felrakott és meghírdetett egyéb oldalakon. Kapom a leveleket szépen. Senki nem képes elhinni munkahelyen. És mindezt azért is mert szerinte Rejtözködö életet élek mert más vagyok. Mert fiú vagyok de lányként akarnék élni. Most ezt mellőzü a melegezést vagy egyebet. És ő úgy gondolta comming outol és segít hogy legyenek "ismerősem" rá egy órára írta hogy már 4200an láttak is. Ennyi a előzmény hogy nem vállaltam fel a személyemet hanem más vezeték név kezdődésű facebookot használok immár 7 éve.....És igen 6 éve ismerősöm a elején voltam vele szorosabb kapcsolatban és most azokkal a képekkel is vissza él mert nála vannak. Idióta. És erre ő mindenféle történettel mindenféle ismerősének és oldalon hirdet engem.. ennyi tömören. És negatív nagyoskodó sms válaszokkal ír hogy nem érdekli a feljelentés "Nyugodtan tedd meg barátom" A rosszlányokrol és a facebook beszélgetésekből is lettek képernyő mentések. Nem tudom elég bizonyíték-e. vagy hogy a rendőrség akar-e ilyen kis dologgal foglalkozni. A ügyvédes dolgokhoz nem értek így picit jo volna segítség benne.
2022. jan. 6. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fenyegetőzni kell a feljelentéssel, hanem azonnal megtenni. Nem baj, ha nem érdekli, majd ha kap két év felfüggesztettet, meg egy, priuszt, majd fogja. Önkormányzatok jogi irodájában van ingyen jogsegély általában.
2022. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!