Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be lehet perelni a Vodafone-t...

Be lehet perelni a Vodafone-t az alábbiak miatt?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


2013-ban a keresetemből vásároltam egy televízió készüléket amellyel nagyon meg vagyok elégedve (egyszerű kezelőfelület, kitűnő kép és hang minőség).


A múlt héten este leültem a tv elé (nézni akartam a Downton Abbey aktuális epizódját a Dunán) és az alábbi szó szerint idézett üzenet fogadott a képernyőn:


"Tisztelt Ügyfelünk!


Az itt elosztott analóg csatorna műsorjele megszűnt. A digitális jel vételezéséhez médiaeszközre van szükség, melyet a Mí Vodafone otthoni profilban, honlapunkon a vásárlás / készülékek /médiaeszközök menüben, üzletünkben vagy a belföldről díjmentesen hívható 1270-es számon rendelhet meg. Köszönjük, hogy igénybe veszi szolgáltatásunkat!


Üdvözlettel:

Vodafone Magyarország Zrt."


Ezek után tegnap befáradtam az irodába (hamarabb nem értem rá és értelemszerűen addig tv-t sem néztem...) ahol közölték, hogy a televízió készülékem nem alkalmas a Mediabox / Mediacard szolgáltatás igénybevételére. Magyarul kellene vennem egy új készüléket. Megköszöntem az információt és távoztam az irodából. És most nem értem, hogy...van egy működőképes televíziókészülékem amelyet a Vodafone működésképtelenné tett! Az egyik kollégám próbált vigasztalni, hogy ilyen fájdalmas volt annak idején az átállás a fekete-fehér televíziózásról a színesre de nincs igaza ugyanis miután "bejött" a színes televízió attól még az is nyugodtan televíziózhatott akinek fekete-fehér készüléke volt. Természetesen (?) tudnék egy új készüléket venni (spórolás útján) DE az eljárás az ami felháborító, hogy ismétlem van egy működőképes tv-készülékem és...mégsem működik!


Ui:Amennyiben az illetékesek úgy látják, hogy a kérdésem nem tartozik a fenti kategóriába legyenek már szívesek a megfelelő helyre tenni de lehetőleg azért olyanba ahová ellátogatnak olyan komoly emberek akik érdemben is tudnak válaszolni...és nem olyan helyre ahová a madár sem jár.


Köszönöm!


2022. ápr. 13. 14:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet emiatt beperelni.Ez olyan, mint a 4G alatti mobilok.Azok helyett is korszerűt kell venni, nem lehet emiatt perelni a szolgáltatókat.
2022. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a vodafone hibája, ha egyszer a készüléked fizikailag alkalmatlan más eszköz használatára. Igen a színes televízió nem a legjobb hasonlat, de rengeteg olyan készülék van, amire igaz. Pl. ha nagyon régi autód van, lehet, hogy már nem gyártanak hozzá alkatrészt, így nem tudod megjavíttatni. De az sem a szerelő hibája, aki nem tudja beletenni azt az alkatrészt, hanem egész egyszerűen már túl régi az az autó. Ugyan így a régi mobilokkal sem tudsz internetet használni, mert fizikailag alkalmatlanok hozzá. LEHET, és ez egy nagyon nagy feltételes mód, de hivatalos helyeken érdemes lenne megérdeklődnöd (pl a fogyasztóvédelemnél, vagy hasonló helyen) hogy tudsz-e valahogy faragni a költségeken, jár-e ezért valakitől valamilyen visszatérítés, stb. De új készüléket mindenképp kell majd venned, és ez biztos hogy nem a szolgáltató hibája, inkább a készülék gyártóját vagy az eladót érdemes piszkálni miatta. De mivel amikor vetted, még nem volt szükség ilyen csatlakozókra, őket sem terheli a felelősség emiatt, szóval itt nem nagyon lehet senkire sem "rákenni".
2022. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szemétség, de gondolom nem lehet.

Amíg fizetted havidíjat, kaptál szolgáltatást; most már nem kell fizetned.

Most Neked kell TV-t intézned, ha a Vodafone-nál a készülékeddel nem lehet, más szolgáltatónál kell.

Ha már sehol nincs analóg műsor, akkor új tévé vásárlásánál a régit be kéne számítani, vagy szolgáltatói kedvezménnyel, vagy ilyesmi.

2022. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 2013-as tv az, amin nincs se scart, se hdmi? De tényleg, valahogy biztos meg lehet oldani.
2022. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen típusú a tv-d?
2022. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Természetesen gondoltam, hogy nem lehet perelni...milyen esélye van egy kisembernek egy...szóval azok ellen? Semmilyen. De borzalmasan felháborító, hogy az embert szemrebbenés nélkül kész tények elé állítják és bent is miután kiderült, hogy a tv-m nem alkalmas a "médiaeszközükre" nyugodtan, szemrebbenés nélkül közölték, hogy új készüléket kell vennem. Mintha az olyan könnyen menne. Átsétálok tőlük egy szakboltba és "leakasztok" egy okostévét. És ismétlem, hogy a tv-m működőképes. Kitűnő a kép rajta, kitűnő a hang. Működőképes! Volt... Szóval a Vodafone véghez vitte azt a bravúrt, hogy működésképtelenné tett egy működőképes televíziókészüléket. És csodálkozunk, hogy a hulladékudvarban hegyekben állnak a tv-k is. Mindegy...most már csak ismételni tudnám magam de nagyon el vagyok keseredve. És azt hiszem nem is fogok venni másik tévét. Majd olvasok szabadidőmben. A könyvet talán nem veszik el...


Akik vették a fáradságot és elolvasták a siránkozásomat azoktól elnézést kérek de nagyon el vagyok keseredve ettől az aljasságtól. Az is segít ha az ember "kiírja" a mérgét, bánatát, bosszúságát magából.


És az is érdekes, hogy a Vodafone mint a UPC "örököse" a legnagyobb országos hálózattal rendelkezett közte BAZ megyével és Szabolccsal ahol a legtöbb kis keresetű ember él. És meg merték tenni, hogy lekapcsolták az analóg adást. Kinek volt az útjában? Kit zavart az a néhány (nálam 17 csatorna)? A digitális tévéknél már száz feletti csatornaszám van. És ismétlem kitűnő volt a kép és a hang cáfolva azt a hazugságot is, hogy az analógnál rosszabb a kép. Nem igaz! És működött a tévém. Szerettem nézni. Ez fáj nagyon, hogy működik és mégse nézhetem...


Jó, elnézést kérek a nyavalygásért!!!

2022. ápr. 13. 14:26
 7/32 A kérdező kommentje:

5:


Elnézést de erre nem válaszolnék mert semmilyen beazonosítást nem szeretnék. Legyen elég annyi, hogy az irodában megmondtam (tudták is...honnan?) és...a többit már leírtam. Köszönöm a válaszokat.

2022. ápr. 13. 14:29
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkori cikk, amikor vetted a TV-det. Nem tudom, létezik-e még a leírt szerkentyű.

[link]

2022. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ahogy előttem is leírták 2013-ban már nem igazán lehetett képcsöves tévét venni, a lapos tévéken meg hacsak nem valami tízéves használt tévét vettél, kell lennie HDMI-nek.


Ha nincs, létezik HDMI - RCA átalakító, régebben Aliexpress-ről kb 2000 forintért rendeltem hasonló okok miatt, ami saját meglepetésemre működött is. 🙂

2022. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne a Vodefone-t hibáztasd ezért, ez az átállás nem újkeletű. TUlajdonképpen már akkor javában folyt amikor vetted a TV-t.

Ez a jelenség ez kicsit olyan, minthogy tavaly megszüntették a távíró-szolgáltatást a postán. Az internet és telefon korában az is csoda, hogy még volt, de még így is évente több mint 10ezer táviratot küldtek. GOndolom azok az emberek is kiakadtak, hogy miért szűnik meg dehát... azért mert egy ősrégi technológia, sokkal olcsóbb és egyszerűbb felhívni valakit vagy írni neki interneten.

2022. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!