Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ezzel kezdeni valamit...

Kismocsok kérdése:

Lehet ezzel kezdeni valamit ennyi év távlatából?

Figyelt kérdés

Na szóval tudomásomra jutott hogy a családom még a '90-es években kártérítés gyanánt kapott az államtól csaknem 50 hektár szántóföldet, a helyi TSZ legjobbjai közül. Találtam erről papírokat is, de mondjuk adásvételi szerződést is amiben még dédnagyapám -fogalmam sincs miért- eladott pár hektárt már akkoriban is nevetségesnek számító összegért...


Viszont a termőföld jelentős része továbbra is a családom birtokában maradt a papírok szerint, viszont jelenleg potom 6-7 hektár az, ami van... Ám ezek közül egy hektár sem azok közül való, amit kártérítésként vissza kaptunk. Időközben persze megtudtam hogy az összes kérdéses terület egyetlen személy művelése alatt áll, de neki már van egy egész birodalma.


Persze iratokat nem találtam erre vonatkozólag, se egy adásvételi szerződés, se egy adománylevél vagy akármi más... Semmi. A földhivatalban sem voltak igazán képesek megmondani mikor és hogyan került ahhoz a vén zsiványhoz a kérdéses terület. Lehet hogy egyszerűen csak kisajátította, a családom meg csak lesett mint borjú...?


Na de ha így is van, lehet ezzel egyáltalán kezdeni valamit, huszonegynéhány év távlatában? Azon túl persze, hogy legyint rá az ember egy nagyot?



2022. ápr. 13. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 90-es évek nem az őskorban volt.

Nincs senki a családban, rokonságban, aki valamit is tudna az egésztől?

2022. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a földhivatalban nem látszik az elég nagy baj...

Nálunk amikor nagyapám meghalt simán megmondták mi van a nevén. Ugyanilyen időtávlatról beszélünk. A parkolóból az irodába és vissza a kocsihoz volt összesen 10 perc! Leolvasta a néni a monitorrról, felírtam.

Annyi volt a bibi, hogy először a közelebbi városba mentem a földhivatalba ami már másik megye mint ahol a területek vannak. Ott nem látott a jóember semmit a gépén. A másik földhivatalban meg látták.

2022. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat.


Első válaszolónak, aki linkelt, különösen.


Szóval ha valaki akár jogtalanul vesz is birtokba valamit, az 10-15 év múltán már az övé is ha a jogos tulajdonos nem lép semmit sem...


Tehát ez a meccs már le van játssza. Hát ez lesújtó. ☹️


Ami tré, hogy a családom váltig állítja, nem is tudták hogy ennyi föld VOLT az övék. Nagyapám azzal jött hogy az öreg, vagyis dédi állította, hogy csak 7 hektár föld volt, ami el lett adva (szinte semmiért, ugye) Na de ő meghalt 2005-ben.


Addig és azóta is számtalan lehetősége volt a családnak hogy ennek utánajárjon, azok a papírok is, amiket én találtam, olyan szekrényben voltak amik jó ha 5 éve megvannak, tehát biztos nem a dédi dugta őket oda...


Biztos tisztában lehettek azzal hogy mi a helyzet csak éppen szartak rá.

Hát ezt jól elk*rták.


Én sajnos azokban az időkben még csak kósza gondoltat sem voltam, de egyébként biztos nem hagytam volna kifolyni egy vagyont a kezeim közül.

2022. ápr. 16. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!