Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követek el azzal törvénysértés...

Követek el azzal törvénysértést ha találok egy doboz bontatlan cigit és mivel nem vagyok dohányos eladom féláron?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 15. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igen.


egyrészt attól, hogy találtad, nem lesz a tiéd. ha eladod, az technikailag orgazdaság.

másrészt dohánytermék kereskedelme szabályozott, neked pedig nincs rá engedélyed, de ha lenne is, az csak szabályozott forrásból származó termékre vonatkozik, ez meg nem az.


nem mintha bárki is foglalkozna a dologgal, csak tudd.

2022. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát hivatalosan le kéne adnom a jegyzőnél, s akkor lesz az enyém ha 3 hónapig nem jelentkezik nála érte senki? És dohányterméket akkor se adhatok el ha az a saját tulajdonom tehát ekkor is max. elszivhatnám illetve ha nem vagyok dohányos max. ingyen elajándékozhatom?
2022. ápr. 15. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le kellene adni a jegyzőnek, bár nem tudom mivel lehet bizonyítani, hogy ki hagyta el a doboz cigit.

Másrészt kar ezen rúgózni, kb a kutyát nem érdekelné.

2022. ápr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hinném ha a helyét és időpontot elmondja, s stimmel.


És mi van ha elcserelem? Pl. X kiló kenyérre 🍞 értekaranyosan

2022. ápr. 15. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azért meg merném kockáztatni annak az egyetlen doboz ciginek az eladását.

Mondjuk kevesebb macera ajándékba adni...

Biztos van bagós haverod.


De ha van 5 karton, és ez a fedősztori, akkor az gyenge.


A Keleti pályaudvaron szoktak fel - alá sétálni emberek, látszólag magukban mondogatják, hogy cigi, cigi, cigi....

Ha megállsz, és mondod, hogy veszel cigit, akkor elkísér egy mellékutcába, és ott adja oda.

(többnyire ukrán csempész cucc, nem tudom hogy áll most a biznisz a háború miatt)

Nem tudom milyen áron megy, én sem dohányzom.

2022. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen őket én is láttam

Még tetszett is ez a marketing:))

Korábban -sok eve- volt ahol nyiltan árulták, de lecsapott rájuk a rendőrség. Ezután lett ez a fejlesztés.


Én azt hinném jobban megy mert lehet hogy nehezebb csempészni de nagyobb szükség is van mindenre. Persze ez csak a magán véleményem.

2022. ápr. 16. 06:27
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Igen, de most, hogy háború van, biztos nehezebb csempészni.

2022. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!