Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Bűncselekményt" követtem el....

"Bűncselekményt" követtem el. Help?

Figyelt kérdés

Először a vicc rovatba akartam írni,de itt remélem azért normális válaszokat is kapok.

A történet,röviden tömören a következő.:

Obiban voltunk osztálytársammal obs lapokat venni,méretre vágattuk még a helyszínen,KIFIZETTEM,aztán visszük a kosarat a kocsihoz,és ott derül ki h 10centi híján nem fér be..visszamegyek a vevőszolgálati pulthoz,megkérdezem h mennyi lenne a házhozszállítás (2km-en belül laktam),azt a választ kaptam h 2300Ft,visszakérdezek h ,,úgy hogy előbb itt hagytam 18ezret?" persze a válasz az volt hogy ,,igen"..ok mondom akkor megoldom máshogy,kimegyek a kocsihoz,aztán közösen kitaláltuk hogy mivel nincs messze a házunk eltolhatnánk a kosarat,aztán majd úgyis vissza kell mennünk mivel 1.) kocsink az obis parkolóban maradt 2.) kosár nem a miénk...toljuk a kosarat egy ideig,aztán jön velünk szembe egy rendőrautó,gondoltam is magamban h ezek 100 h megfordulnak és igazoltatni fognak,és hát persze hogy így történt...személyi..lakcím stb...aztán jött a kérdés h kifizettük e a dolgokat ,mondom igen,itt a blokk..és a kosarat kölcsönkértük e?Hát mondom nem igazán de itt lakunk nem messze,máshogy nem tudtuk elhozni mert a kocsiba nem fér be,kiszállítani meg csak holnap tudják.

Erre a rendőr felhívja az obisokat,mennyibe kerül egy ilyen kosár,azt mondják neki h kb 180ezer..ok küldik a feljelentést.

Azt gondolom mondanom sem kell h 2órát ott álltunk,az idő nagy részében terpeszben a kocsinak dőlve,mindent átkutattak,zsebeket ki stb:DD.


Most már csak annyi a kérdésem h mire számíthatunk és hogy lesz e belőle egyáltalán valami?


2010. szept. 15. 20:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%

Azért mindenesetre szerezz egy ügyvédet. Bár szerintem az Obi túlzott a 180 ezerrel.

Esetleg lépj kapcsolatba a fogyasztóvédőkkel

2010. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
36%
Gratulálok! Elloptatok egy 180 ezer Ft-os bevásárlókocsit.
2010. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha 100 érméssel működő volt a kocsi, talán ki tudjátok használni
2010. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy ez biztos az "eszmei értéke". :)
2010. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

100assal működött.

Ismerősöm azt mondta h talán azzal is lehet védekezni h sehol sincs kiírva h nem lehet hazáig tolni xD

2010. szept. 15. 20:12
 6/43 A kérdező kommentje:
Egyébként,tényleg 180ezret írtak a rendőrségi lapra,mivel kijött egy obis legény aki visszavitte a kosarat az autójával,ő pedig felhívta a vevőszolgálatot ott meg azt mondták h ennyibe kerül.
2010. szept. 15. 20:13
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, mivel most szigorították a büntetéseket :D. Egy csokiért is leültetnek, na de egy ilyen csodagépért? Örülj, hogy nem lőttek le a helyszínen! :D
2010. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Hát de beszarok basszus..bilincsben akartak bevinni az őrsre,de egy hosszú telefonbeszélgetés után végül annyi lett belőle h ,,menjetek haza majd megy a cucc"...de persze mi ezt előre elterveztük hogy ott hagyunk egy 2millás autót a parkolóban hogy aztán egy obis kosárral távozzunk a helyszínről,ÚGY hogy előtte ami rajta van azt persze kifizettük..logikus.
2010. szept. 15. 20:21
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
Ha az obi parkolójának a területén voltatok, akkor nem kellett volna azt mondanotok, hogy haza akarjátok vinni.
2010. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 bumbi02 ***** válasza:
72%
erre van vmi szabály hogy milyen messze lehet elvinni a kosarat? viccen kivül.. tehát ezt h korlátozzák?
2010. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!