Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvéd nem íratta át a lakást....

Ügyvéd nem íratta át a lakást. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tavaly év vége felé vettem egy lakást. 30 éve működő ügyvédi iroda intézte az átírást. Közműveket átírattuk a volt tulajjal. Azt hittem minden sínen van. Mivel minimálisan fel kellett újítani a lakást ezért nem költöztem be rögtön. Most intéztem volna a lakcímbejelentést és kiderült, hogy még mindig az előző tulaj nevén van. Furcsa is volt, hogy az adóról még nem jött levél de úgy voltam vele, hogy covid is volt meg nem is azonnal jön, hogy majd jön valamikor. Hívtam az ügyvédet. Sűrű elnézést kért és azt mondta intézi. Másnap beszéltünk is, azt mondta elintézte. Na most eltelt 3 hét és még széljegyzetben sem szerepel a tulajdoni lapon, hogy én leszek a tulajdonos. Mit lehet csinálni? Hívtam, azt mondta utánanéz.

Volt tulajjal jóban vagyunk, sokat beszéltünk más ügyben is már, partner mindenben.


2022. ápr. 27. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz mást tenni, mint magad elintézni.

Csak a szerződés kell hozzá amivel igazolod, hogy a te tulajdonod meg ott ki kell töltened a szükséges űrlapot és előtte érdemes időpontot foglalnod hozzá.

Mondanám, hogy ne fizesd ki az ügyvédet, de nyilván már megtetted.

Ne hagyd hogy teljen az idő, telefonálj rá minden nap és közben foglalj időpontot a földhivatalhoz az ügyintézéshez.

ha addig megcsinálja az ügyvéd akkor csak nem mész el.

Nem azért végzi ezt az ügyvéd általában, mert más ne tudná egyszerűen bejegyeztetni a tulajdonos változását, hanem mert az ügyvédeket ismerik és általában gyorsabban bejutnak a hivatalba és egyszerre több ügyet is intéznek. A tulajdonosnak nem kell külön még egy dolgot intéznie. De ha az ügyvéded nem volt rá képes, akkor csináld meg te magad!

2022. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg rávenni szép szóval szerintem. Bár nem tudom milyen ügyvéd az, amelyik elfelejti elintézni az átíratást. Ha sehogy nem megy, akkor lehet pert indítani, de valószínűleg nem lesz rá szükség.
2022. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Panasz az ügyvédi kamaránál.
2022. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1-es: földhivatal oldala azt írja, hogy kell hozzá a jogi képviselet. Nyilván ha jövőhéten se lesz semmi a széljegyzetben akkor be fogok menni hozzájuk az adásvételi szerződéssel esetleg a volt tulajjal ketten és elfogom mondani a problémát. Vagy ha már meg van kötve a szerződés akkor a tulaj is intézheti, nem kell a jogi képviselet amit ír?


2-es: totál nem értem én se. Ezer éve ott vannak a központban, így még senki nem járt velük. Nem hallottam senkitől.

2022. ápr. 27. 17:25
 5/15 anonim ***** válasza:
Keress másik ügyvédet.
2022. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
30 működik az iroda? Akkor a vezetőjénél panaszold be az ügyvédet.
2022. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ő maga a vezető.
2022. ápr. 27. 19:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Megírod melyik iroda?

Csak hogy tudjam mit kell elkerülni.

2022. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd vagyok, megpróbálok tanácsot adni.


1. A jogi képviselet kötelező előírás azt jelenti, hogy a földhivatali kérelmet (ingatlannyilvántartás megindítására irányuló) szárazbélyegzővel és ügyvédi aláírással kell ellátni. Ha ez a kérelem nálad van, akkor nyugodtan te is beviheted az összecsomagolt anyagot (szerződés megfelelő példányszámban, B400-as adatlap, kérelem, esetleges egyéb mellékletek...), és befizetheted ott a 6.600,- Ft-os eljárási díjat. Szóval, ha minden nálad van, mehetsz nyugodtan.

2. Ha nincs nálad a kérelem, akkor viszont tényleg az ügyvéd közreműködése kell. Ez abból is állhat, hogy bemehetsz hozzá, és elkérheted tőle az 1. pontban leírt anyagot, hogy bevidd te. Vagy pedig nagyon komolyan megmondod neki, hogy adja be és igazolja le feléd haladéktalanul. (Akár szkennelve küldje meg az érkeztetett kérelmet, amin látszik a földhivatali pecsét.)

3. Ha nem együttműködő (nem hiszem, hogy ilyen lesz, de ha mégis), akkor egyrészt az ügyvédi kamaránál lehet panaszt tenni, de mivel ez a konkrét problémát sajnos nem oldja meg azonnal, így ajánlott elmenni egy másik ügyvédhez, aki lemeccseli a kollégával annak rendje-módja szerint a dolgot.

2022. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es. Hasznos volt. Egyetlen példányom van csak a szerződésből. Jövőhéten futok egy kört az ügyvéddel ha nem jutok semmire akkor másik ügyvéd által fogom felkeresni. Én elhiszem, hogy bárkinek lehetnek akár családi akár bármilyen problémái de egy szóval sem említette hogy bármi lenne neki csak nem intézte ami a dolga lett volna.
2022. ápr. 30. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!