Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtónál van az ügyem,...

Végrehajtónál van az ügyem, eddig írtam vagy 5 ügyvédnek evvel kapcsolatban, de semmi. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy szokásos parkolásos történet, eladtam egy autót, vevő nem írta át, parkolgatott, engem maceráltak.

Kismillió helyre elküldtem az adás-vételi szerződést, e-mailben, levélben, semmi reakció.

Már végrehajtónál van az ügy, rá is terhelték az ingatlanomra.

Ezt a végrehajtót nagynehezen elértem, azt mondja, jogos, de attól még fizessem ki a költségeiket.

Bizonyítékom van rá, hogy SENKI nem válaszolt a leveleimre, most meg itt vagyunk már.

Miért nem lehet sehol sem elérni a: parkoló cégeket, ügyvédi irodákat, stb...akik nagyban foglalkoznak ezeknek az intézésével?

Szándékosan csinálják, hogy addig menjen a dolog, amíg pénzt nem tudnak beszedni, így is, úgy is?

(az meg, hogy időközben utánanézzenek, történt-e változás a nyilvántartásban, az már nem buli)



2017. jún. 7. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Okmányirodába ill a hivatalba is lehetett volna jelezned, hogy eladtad, a nevedről vegyék le. Mit tehetsz? Pereskedj, húzd az időt. Idővel pedig követelj kártéritest.
2017. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Természetesen jeleztem, le is bélyegezték nekem, egy másik cég(autópályakezelőség NUSZ elfogadta) de Budapesten van vagy 16 parkolócég, a tulajdoni lapon a bejegyzés csak annyi, hogy fővárosi parkolócég. Na ezek után nyomozzam ki, ki az. Még a végrehajtó se tudja...
2017. jún. 7. 13:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha az okmányirodában bejelentetted az eladást akkor nincs további tennivalód.

Még azt sem kötelező, hogy az adásvételit elküldözgesd nekik.


Végrehajtani per nélkül nem tudnak. Ha megpróbálják egyszerűen bemutatod hogy már nem a tiéd az autó, és akkor sem volt az amikor a szabálysértés történt.


Semmit ne fizess senkinek. Nem tudnak semmit sem csinálni veled.


Ha valamelyik végrehajtó cég rád száll, nyugodtan jelentsd fel őket az ügyészségen.

2017. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Utolsó, sajnos már nem ilyen egyszerű a helyzet, mert végrehajtást kértek az ingatlanomra.

Amivel igencsak keresztbe tesznek, mivel pont most adnánk el a házunkat. :(

2017. jún. 7. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:

# 4


Nos ebben az esetben a végrehajtót feljelenteni azonnal.

2017. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már megtörtént, heti 1x !! van ügyfélfogadásuk, telefonon nagynehezen lehet elérni őket.

Az összes bizonyítékot összeszedtem ellenük, a Terézvárosi parkolócég volt a megbízójuk, azokkal is beszéltem ma, döbbenet, amiket mondtak.

Kb 150 ezret követelnek, fizessem be nekik mindenképp, majd én polgári perrel szedjem ki a vevőtől a pénzt...

Meg hogy nem érvényes az adás-vételim, egyből jelezni kellett volna nekik(kb 6 elküldött levelem van nekik, egyre se válaszoltak) most már nem tudnak mit csinálni.


De hogy egy ilyen cég jogszerűen manapság működhet, az vicc.

2017. jún. 7. 18:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyást korábban átvetted?
2017. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
át, és ellent is mondtam neki. Ennek ellenére semmi reakció, és tojtak rám. Most meg le van foglalás van bejegyezve az ingatlanra...ez a nem piskóta.
2017. jún. 10. 21:33
 9/15 A kérdező kommentje:
-le van
2017. jún. 10. 21:33
 10/15 anonim ***** válasza:
És hol mondtál ellen?
2017. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!