Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klíma vs. Társaház vita?

Klíma vs. Társaház vita?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Anyukám lakásába szeretnénk klímát. De nincs erkély, így csak a homlokzatra tudnánk felszereltetni. 3x lakógyűlés elé került a dolog, 3x nagy aránnyal leszavazták. Meg lehet ezt valahogy támadni? Szegény elmúlt 70 éves és egyre jobban szenved nyáron. Itt a GYK-n antennával kapcsolatban olvastam, hogy valami rendelet megengedi a lakógyűlés hozzájárulása nélkül, de sajnos nekem nincs ilyen "mankóm". Maradt itt még valami megoldás? Ha pofátlanul kirakatom, lehet jogi következménye? Vagy abba már a közös képviselő akar nem majd beleállni a hercehurca miatt?


Normál 10 emeletes társasház, 6. emelet. Az utcára vonatkozóan nincs településképvédelmi előírás.



2022. máj. 11. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

10 emeletes?

És mégis miért szavazták le?

Elcsúfítaná a gyönyörű homlokzatot?

2022. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bent van a szabályzatban, hogy bármilyen munkálathoz ami hozzányúl a homlokzathoz a lakógyűlés 50+1 %-os hozzájárulása kell. És mivel nincs erkély, így azt meg kell fúrni.
2022. máj. 11. 15:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm ugyanígy járt, ő ennek ellenére felrakatta, aztán nem lett belőle semmi. Ha akarnak nyilván bele tudnak kötni és meg tudják támadni, de nem biztos, hogy megéri ezzel foglalkozniuk. Egyébként egy szép régi épületen még megértem, hogy nem lehet, de egy 10 emeletes panelnál fel nem tudom fogni, hogy miért zavarja őket.
2022. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem fognak vele csinálni, nem mennek bíróságra.
2022. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Az nincs benne a ház szabályzatában, hogy mégis, milyen következménye lenne, ha felrakatnátok egy légkondit?

Elsőre a lakóhelyed építési osztályán kérdeznék. Ott azért van némi jogismeret.

2022. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Én felraknám mi t a huzat. Mire azt jogilag onnan levetetnék eltelik vagy 5 év
2022. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%

Hm

Beltéri klíma?

Talán macerásabb, mert ugye gondoskodni kell a víz elvezetéséről, de így ez egy beltéri munkálatnak minősülne amihez sneki engedélye nem kell.

A szoba levegőjét keringteti meg és hűti le, a vízelvezető csövet meg bekötitek valamelyik csap lefolyócsövébe vagy a strangnál.

2022. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Kérj fel egy szakértőt. Házgyári falra nem könnyű bármit is feltenni.
2022. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, erre kiváncsi vagyok, én fel fogom rakatni bárki megkérdezése nélkül, mert

1) leszarom kinek mi a véleménye

2) engem sem kérdezett meg a szomszéd

3) olyan rohadt hangosak a szomszédok, hogy a kutyának nem fog feltünni 😁

2022. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Csak mint találgatás arra vonatkozóan, hogy miért szavazták le: rázza a falat.

Én kertesházban lakom, három klíma van fent a homlokzaton. Ha nagyobb teljesítményt ad le a klíma, mert hirtelen kell lehűteni/ felfűteni a szobát akkor bizony rezonancia lép fel a falban. A lenti fürdőből hallgatva, ami egy szolid 7m-re van a legközelebbi géptől is olyan, mint egy dízel teherautó alapjáraton odakint. Szerencsére a szobákba nem talál be ez a morgás, illetve nem annyira zavaró. Ha pedig már csak szintentart és nem pörög annyira teljesen csendes lesz kint és bent egyaránt.

Nem vagyok viszont biztos abban, hogy ezt a panelesek tudnák, inkább a becsepegő kondenzvíztől tartanak.

2022. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!