Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi annak a menete, ha új...

Mi annak a menete, ha új albérleti szerződést akarok csináltatni?

Figyelt kérdés
Közel 2,5 éve lakja az albérlő a a lakásomat, melyről ügyvédnél készült szerződés van, de én szeretnék közjegyzőnél készült szerződést csináltatni. Ennek mi a menete? Csak szólok nekikhogy új szerződés lesz és kész? Vagy a jelenlegit érvényteleníteni kell valahogy?

2022. máj. 16. 05:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegit az új szerződés aláírása érvényteleníti.

Ha változtatni szeretnél a szerződés tartalmán, akkor azt a bérlővel kell megbeszélni, mint amikor bérleti díj emelés lenne. Ha elfogadja, akkor simán megírjátok az újat és eldobjátok a régit.

Ha nem fogadja el a változtatást akkor az eredeti szerződés szerint fel kell a bérlőnek mondani és az új bérlővel - vagy a régivel mert meggondolja magát - új szerződést kell kötni.

2022. máj. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Van konkrét oka, hogy közjegyzői szerződést akarsz? Vagy csak az esetleges kilakoltatás, illetve károkozási procedúra miatt? Mert akkor elég a meglévő szerződés mellé egy közjegyzői okiratot csináltatni, és a bérlővel pluszban aláíratni. Mielőtt lepontoztok, épp tavaly csináltattam.
2022. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
77%

"Mielőtt lepontoztok, épp tavaly csináltattam."


A bérlőnek kell a közjegyzőhöz menni a bérleti szerződéssel, a bérbeadó nem kell, hogy jelen legyen! /szerdán megyek /

2022. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Odaírtam, hogy a bérlővel kell aláíratni. Azt gondoltam, ez érthető. De lefordítom. Megbeszéltem a közjegyzővel, megírta, átküldte nekem, jóváhagytam, a bérlő bement és aláírta.
2022. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1: Köszi! Árat esetleg tudsz mondani, hogy kb. mire lehet számítani?


#2: Igen, az esetleges kilakoltatás miatt szeretnék közjegyzői szerződést.

2022. máj. 16. 20:49
 6/7 qkker1 ***** válasza:
135000-ért bérelem, határozatlan időre, 68000 a közjegyző.
2022. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, nálam is kb fél havi díj volt a közjegyzői okirat.
2022. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!