Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A SPAR visszatéríti egy...

A SPAR visszatéríti egy léghűtő berendezés vételárát?

Figyelt kérdés

Vettem a SPAR-ban egy Orion márkájú,vízfeltöltésű léghűtő berendezést 30.000 Ft-ért.

Sajnos hiába,hogy vízhűtésű de nem hűt megfelelően és fújja a meleg levegőt.

Vissza akarom vinni az üzletnek és ezzel visszakérni a termék vételárát.

Blokk+garancia papírok természetesen megvannak,valamint az eredeti doboza is.

Érvényes ez a 14 napos elállási jog egy SPAR üzletnél?

Szerintetek visszatéríti az árát?



2022. máj. 16. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

:D :D

Elállási jog csak a távollévők között kötött szerződések esetében él. Egyszerűbben megfogalmazva (de nem kizárólagosan): webshopos rendelésekre.


Ha boltban vetted, ott volt lehetőséged megnézni, átgondolni, megsimogatni, majd aszerint dönteni a megvételéről. Utólag meggondolva nem köteles visszavenni, és szerintem nem is fogja.

2022. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Úgy tudom, hogy a 14 napos elállási jog csak az online vásárolt termékekre terjed ki, és ott se mindenre.

Ha szerencséd van, visszaadják a vételárat, de lehet, hogy csak le tudod vásárolni.

És engedj meg egy saját tapasztalatból fakadó megjegyzést: elektromos terméket ne a Sparból vásárolj. Én is megjártam egy gofrisütővel.

Jobb ezeket vagy online, vagy személyesen megvenni valamelyik elektromos cikkeket árusító üzletből.

2022. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos te is bedőltél ennek a "vízfeltöltésű léghűtő berendezés"-nek.

Ez semmi mást nem jelent, mint egy ventillátort ami nedvesíti a levegőt - ahogy már te is észrevetted - és csak ha jeges vizet teszel a tartályába akkor tud hűteni.

Tavaly én is megvettem egy hasonlót, mázlimra az áruház parkolójában kibontottam és megnéztem a leírását is meg a készüléket is - majd visszavittem. nekem visszaadták az árát gond nélkül, mert azonnal visszamentem. (nem Sparban vettem, barkácsáruházban).

Utólag már én is okos voltam persze, hogy az árából tudnom kellett volna ez nem fog valójában hűteni, de akkor bedőltem.

Próbáld meg, más lehetőséged nincsen. De sok reményed ne legyen, mivel már kibontottad, használtad és úgy működik ahogy leírták.

Az nem a Spar hibája, hogy elhitted a reklámot, hogy majd hűt, miközben csak sima csapvíz van hozzá. Azzal nem vesznek vissza terméket, hogy félreértetted és nem úgy működik ahogy te hitted.

de hátha...

2022. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 14 napos elállási jog kizárólag az online vásárlásra vonatkozik, bolti vásárlásra nem. Normál bolti vásárlásnál ha 3 napon belül MEGHIBÁSODIK, akkor kicserélik, ha azon túl, de garanciaidőn belül, akkor szervizbe küldik megjavíttatni; olyan terméket, ami nem hibás, NEM kötelesek visszavenni.
2022. jún. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!