Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez kimeríti a...

Szerintetek ez kimeríti a csalást jogilag?

Figyelt kérdés

Egy cég árajánlatot kért egy egyedi szoftverre, kapott is mondjuk 1.000.000Ft értékben. Kérte hogy legyen kifejtve a matek is, 100 munkaóra a saccolás 10.000Ft óradíjban, de ez csak a kifejtés az árajánlat pdf-ben, a szerződésben fix 1.000.000Ft van.


Kész lesz a szoftver 75 óra alatt, a worklogból ezt látja a megrendelő majd követeli hogy az árat vigyék lejjebb 25%-al mert ez csalás, különben vagy nem fizet, vagy fizetés után jogi útra tereli.


Szerintetek ez kimeríti a csalást jogilag hogy kész lett 75 óra alatt a szoftver, de 100 óra volt az eredeti tipp?


/Egyedi szoftverre lehetetlen pontos munkaórát becsülni, ha esetleg valaki ezt nem tudná. Rengeteg előre nem látott buktató és nehézség van, és akár az ellentetje, lehet valami könnyebben megy a gyakorlatban majd mint elméletben./


2022. máj. 20. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Nemigay'n.

Nem =rab;rre fiyetett hanem a k;sy term;k;rt, sy=val ha m'sf;l =ra alatt, vagz 5`` =ra alatt van k;sy, akkor is annziba ker-l ;s k;sy.

2022. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

1-es, állítsd vissza a billentyűzeted magyarra :D


Szerintem ha a szerződésben fixen meg van határozva az az összeg, amennyiért ti megcsináljátok a projektet, akkor kénytelenek fizetni.

2022. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

1es vagyok, eh, elnézést, épp Cthulhut akartam megidézni:D (rosszul látok, de jl megy a vakongépelés, zóval kvára nem ovlastam vissza amit írtam XD)



Szóval amit írtam, ezúttal nem ősprionul, hanem magyarul:


Nemigazán.


Nem órabérbenfizetnek, hanem a kész termékért, szóval ha másfél óra, vagy 500 óra alatt van meg a termék, akkor is ugyanannyiba kerül.

Ahogy a boltban a darabszámra adott csázárzsömle sem kerül kevesebbe, ha nincs X a tetejében, csak mert a péknek kevesebb idejébe tellett megcisnálni, mint azt, amelyikbe vág Xet...:D

2022. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó, asszem ezt a gépelés dolgot mára már nem erőltetem:D
2022. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiféle csalás nem történt, viszont azt a s'ggfejt felrúgnám.


A saját xarát is megzabálná, ha nem lenne büdös.

2022. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Maradék 25 órában gondolkoztál a kódon, kapja be!
2022. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!