Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha be vagyok jelentve, de még...

Ha be vagyok jelentve, de még nem írtam alá a munkaszerződést, és még 30 napja se dolgozok ott, akkor eljöhetek minden kötelezettség nélkül?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hogyan dolgozol ott, ha nem írtad alá a szerződést?

Honnan veszed, hogy be vagy jelentve?


Próba idő alatt (vagyis itt előtt) még eljöhetsz.

2022. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Amikor a munkáltató felvezeti őt a rendszerbe, nem kell bescannelni a munkaszerződést és senki sem vizsgálja meg hogy aláírták-e.


A kérdezőnek pedig válaszolva igen, ha többet nem állsz velük szóba akkor sincs gond. Ők majd szépen felvezetik a téves bejelentést, mert ez történt.

2022. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóbeli megállapodás megvolt, az írásba foglalás elmaradt, a felek szándéka teljesedésbe ment, vagyis a munkaviszony létrejött. A tényállás ez, ha valaki látott dolgozni vagy van jelenléti, még bizonyítani is lehet.

Mivel nincs szerződés, így azt nem bizonyítja semmi, hogy volt-e kikötve próbaidő...

Igazából mondjuk mindegy, úgyse fog perelni a cég. De lehet hogy kifizetni se fog mert ők meg tudják, hogy azért a félhavi minimálbérért te sem fogsz perelni.

2022. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Bocsi de ez nem igaz, a Mt. kimondja hogy a munkaszerződést írásba kell foglalni. Tehát nem jött létre a munkaviszony, téves bejelentést történt. Fel tudják vezetni a téves bejelentést a rendszerbe, erre van külön opció az ilyen esetekre.


[link]


24.A munkaszerződés

44. § A munkaszerződést írásba kell foglalni.

2022. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!