Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi büntetendő? (többi...

Az alábbi büntetendő? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Már volt többször hogy kisiskolások lökdösődtek buszon vagy járdán és utóbbi esetben majdnem kilöktek autó elé ahogy nekem löktek valakit. Ilyenkor bűncselekmény lekeverni egyet? Vagy kérjem el a nevet és jelentsem az iskolának?

2022. máj. 25. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Verekedni MINDIG büncselekmény, pontosabban szabálysértés, amiért megbüntetnek. Ha gyerekkel szemben követed el, fokozottabb mértékben elítélednö.
2022. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem Will Smith vagy akkor nem pofozhatsz meg senkit oktatási-nevelési-bűntetesi célból.
2022. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ujjal sem érhetsz hozzá, mert megütöd a bokád.
2022. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 árokpart ***** válasza:
52%
Pedig bizony rájuk férne egy füles. Be ne piszkitsd a kezed velük, nem ér meg annyit. Hívd ki a rendőrséget ők majd elbeszélgetnek velük. Az őrsön kisebbek lesznek a hangyánál.
2022. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, értem! Ilyenkor iskolának szóljak hogy veszélyezteti mások testi épségét?
2022. máj. 25. 21:06
 6/10 árokpart ***** válasza:
30%
Olyan nevelő kellene nekik mint amilyen a 80-as években az egyik nevelőtthonban volt, már nem tudom pontosan hol egy jó nagy darab férfi a beceneve is beszédes volt, de ide nem írom ki, mert nem szép és letiltanak.
2022. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Rendőrt kell hívni.
2022. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

A rendőrrel az a baj hogy mire kiérnek eltűnnek a gyerekek.

De ha mégis ott vannak még, akkor se tud mit csinálni a rendőr.


Nem úgy megy, hogy "az ott meglökött!!"

Erre a rendőr: "valóban? Gyere csak pajtikám!"


Ez nem így megy. Ha a rendőr ott helyben akkor nem lát semmi jogsértő esetet, akkor meg van kötve a keze neki is.

2022. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Ui.: Ami nálam bevált: leteremteni a gyereket.

Például mikor nekem jött egy 10 év körüli kölyök (nem véletlenül, hanem láttam is előtte a szemem sarkából, hogy azért lökött meg, hogy odaférjen ahol én éppen álltam), a következőt mondtam jó határozottan neki:


"Ejnye, micsoda dolog ez? Anyukád is félrelök otthon, ha útban vagy?

Megtanítottak beszélni téged a szüleid, vagy esetleg a cica vitte el a nyelved? Ilyenkor úgy illik, hogy megkéred a másik embert, hogy legyen kedves arrébb állni kicsit, mert szeretnél odaférni.

Nem ez a megoldás, tudod?

Mit szólnál hozzá, ha legközelebb én is fellöknélek úgy, hogy a taknyodon csúszol végig?



Ne legyen túl hangos, mert az már garázdaság, ami miatt te jársz rosszabbul.


Szépen olvass be annak a neveletlen gyereknek, hidd el, érteni fog belőle. Főleg ha nem is pislogsz közben és végig a szemébe nézel. Garantált hatás!

2022. máj. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bocsánat a indulatért, de hogy veszélyeztetnek, ez már több a soknál. Nem vagyok olyan aki szerint vissza kéne hozni a katonaságot (én is fiatal vagyok), de egy etikett óra kéne minden iskolában!
2022. máj. 26. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!